'Ferdimi Şehit Verdim Fatihim de Feda Olsun'

'Ferdimi Şehit Verdim Fatihim de Feda Olsun'

Şırnak'ta Operasyondan Dönen Askeri Aracın Devrilmesi Sonucu Şehit Olan Jandarma Komando Ferdi Tosun'un Cenazesi Akşam Saatlerinde İzmir'e Getirildi. .

'Ferdimi Şehit Verdim Fatihim de Feda Olsun'

Şırnak'ta operasyondan dönen askeri aracın devrilmesi sonucu şehit olan Jandarma Komando Ferdi Tosun'un cenazesi akşam saatlerinde İzmir'e getirildi. Şehit Tosun'un İzmir'de yaşayan ailesi acı haber üzerine büyük üzüntü yaşarken baba Ziya Tosun, "Vatanımız milletimiz sağolsun. Ferdimi şehit verdim, Fatih'imi de vatanım için gözümü kırpmadan şehit veririm." sözleri ile duygularını dile getirdi.

Askeri aracın kaza yapması sonucu yaralanan ve Şırnak Asker Hastanesi'nde tedavi altında bulunan 6 aylık asker Jandarma Komando Onbaşı Ferdi Tosun, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Tosun'un şehit olduğu haberi İzmir'deki ailesi, yakınları ve arkadaşlarını üzüntüye boğdu.

Şehit asker Tosun'un oturduğu sokak ve eve Türk bayrakları asıldı. Beş çocuk babası olan baba Ziya Tosun, iki oğlundan birini vatan için şehit verdiğini gerekirse diğerini de gözünü kırpmadan vereceğini söyledi. Oğlunu büyük bir coşkuyla 6 ay önce askere gönderdiğini anlatan baba Tosun, "Oğlum askere giderken 'şehit olacağım' diyordu. Sanki içine doğmuş. En son kazadan üç gün önce telefonla konuşmuştum. İyi olduğunu söylemişti." dedi. Anne Şengül Tosun'un, acı haber üzerine fenalık geçirdiği öğrenildi.

Ferdi Tosun'un şehit olduğu haberinin ardından tek erkek kardeşi olan Fatih Tosun, taktığı komando beresini bir an olsun başından çıkarmadı. Amca Hacı Mehmet Tosun ise, "Şehit olmasaydı ben onu evlendirecektim. Ama nasip olmadı." şeklinde konuştu.

Şehit Jandarma Komando Ferdi Tosun'un cenazesinin yarın İzmir Beşikçioğlu Camii'nde düzenlenecek askeri törenin ardından toprağa verileceği öğrenildi.

Terör örgütü PKK'ya yönelik Kato Dağı'nda düzenlenen operasyondan dönen askeri araç ilçe girişinde devrilmiş, kazada, 4'ü ağır olmak üzere 13 asker yaralanmıştı. Yaralanan askerler, helikopterlerle Şırnak Asker Hastanesi'ne getirilerek tedavi altına alınmıştı. Yaralanan askerlerden Tosun, hastanede şehit olmuştu.