Ferat Göçer'den Say'a Büyük Destek!

Ferat Göçer'den Say'a Büyük Destek!

Fazıl Say'ın Ülkeden Gitmeyi Düşündüğü Açıklamalarının Tepkiyle Karşılanmasına Ferhat Göçer Eleştiri Getirdi ve Say'a Destek Verdi. Göçer, 'Orhan Pamuk Dünya İçin Ne İse Fazıl da Öyledir' Dedi...

Ferat Göçer'den Say'a Büyük Destek!

FAZIL SAY'IN ÜLKEDEN GİTMEYİ DÜŞÜNDÜĞÜ AÇIKLAMALARININ TEPKİYLE KARŞILANMASINA FERHAT GÖÇER ELEŞTİRİ GETİRDİ VE SAY'A DESTEK VERDİ. GÖÇER, 'ORHAN PAMUK DÜNYA İÇİN NE İSE FAZIL DA ÖYLEDİR' DEDİ...

Ferhat Göçer, Fazıl Say'ın açıklamalarının yanlış anlaşıldığını söyledi.

'Fazıl Say'ın çok kıymetli ve değerli bir sanatçı olduğunu, biliyorum, düşünüyorum ve görüyorum zaten. Söylediği belki de tam olarak ifade edememenin, etse bile mesajını doğru aktaramamının neticesi' diyen Ferhat Göçer, Say'ın bir vatansever olduğunu vurguladı.

Ülkesini çok seven ve dünyada da Türkiye'yi hakkıyla temsil eden ünlü piyanist için 'Orhan Pamuk ne ise Fazıl Say da odur bir entellektüel ve sanatçı olarak.' dedi.

Ferhat Göçer, Say'ın sözlerini nefret ya da kızgınlıkla söylemediğini bildiğini belirterek, 'Gönül cümleleridir bunlar.

Oradaki o mevzu, iktidara da değildir o mevzu sistemedir, o mevzu köylüleşmeyedir, o mevzu bir çok şeyedir. Orada başka bir isyan var. O mevzu başka şeylerin üzüntüsü ve endişesidir. O mevzu kültür yozlaşmasınadır vs.' diye konuştu.(Televizyongazetesi)