Fenerium Ürünleri Kapış Kapış

Fenerbahçe'nin Ardından Sarı-lacivertli Kulübün Ürünlerini Satan Fenerium Mağazaları da Şampiyonluğunu İlan Etti.

Fenerium Ürünleri Kapış Kapış

Fenerbahçe'nin ardından sarı-lacivertli kulübün ürünlerini satan Fenerium Mağazaları da şampiyonluğunu ilan etti.

Ligin bitimine 3 hafta kala Trabzonspor ile İzmir'de karşılaşan Fenerbahçe, bu maçta 2-2 berabere kalmış, ezeli rakipleri Galatasaray ve Beşiktaş puan kaybedince ligin bitimine 2 hafta kala şampiyonluğunu İzmir'de ilan etmişti.

17. kez şampiyonluk ipini göğüsleyen Fenerbahçe'nin, şampiyonluğun yanı sıra son haftalarda İnönü Stadı'nda Beşiktaş'ı, Ali Sami Yen Stadı'nda ise Galatasaray'ı yenmesi sarı-lacivert ürünlerin satışında adeta patlamaya yol açtı.

Fenerium Konya Mağazası Sahibi Bülent Kaşdoğan, Fenerbahçe taraftarının şampiyonluğun tadını doyasıya yaşadığını söyledi.

KANARYA, ASLANI YELESİNDEN TUTUYOR, KARTAL'I EZİYOR

Mağazalarında özellikle 100. yıla ve 17. şampiyonluğa yönelik tasarlanmış ürün yelpazesinin çok geniş olduğunu vurgulayan Kaşdoğan, şunları kaydetti:

"Şampiyonluk tişörtleri, 22-27 YTL arasında satılıyor. En büyük ilgiyi ise aslanı yelelerinden havaya kaldıran ve ayaklarının altında kartalı ezen kanarya işlemesinin bulunduğu tişört görüyor. 1'e 17 yazan tişörtler de çok talep görüyor. Forma fiyatları ise isimsizler 52-110 YTL, isimliler de 65-125 YTL arasında değişiyor. İsimli forma satışlarında Tuncay ve Alex formalarında talebi karşılamakta bazen güçlük çekiyoruz. Bunların yanı sıra kanaryadan panço da dışarıya renkli görüntü vermek açısından taraftarın ilgisini çekiyor. Bu ürün de 20 YTL'den alıcı buluyor."

Arandığında Fenerbahçe marşının çaldığı sarı-lacivert renklere sahip telsiz telefonun 79, normal ev telefonunun ise 40 YTL olduğunu dile getiren Kaşdoğan, kanarya şapkasının ise 37.5 YTL'den satıldığını bildirdi.

Kaşdoğan, içine sıcak su konulduğunda Şükrü Saraçoğlu Stadı'nın ortaya çıktığı, soğudunda ise lacivert renge dönüşen sihirli bardakların 18 YTL'den satıldığını belirterek, “Sarı-lacivert renklerin ağırlıkta olduğu anahtarlık, 100. yıl çakmakları, 100. yıl kaşkolları, kalemler, parfümler, efsane toplar da büyük ilgi görüyor. Fiyatı 200 YTL olan 100. yıl altın parası ile altın pul da ilgi gören ürünlerimizden” dedi.

GALATASARAY VE BEŞİKTAŞ ÜRÜNLERİNE İLGİ AZALDI

4 büyükler ile Konyaspor ürünlerini satan bir mağazanın yetkilileri ise Beşiktaş'ın Türkiye Kupası'nın sahibi olmasının ardından ürünlerine talebin iyi olduğunu söyledi.

Ancak, Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu ilan etmesiyle satışların birden azaldığını ifade eden mağaza yetkilileri, “Beşiktaş ve Galatasaray ürünleri Fenerbahçe'ye göre çok az ilgi görüyor. Fenerbahçe ürünü 10 satıyorsak diğerlerinden ancak 1 satıyoruz. Bu da çok normal” dedi.

Mağaza yetkilileri, Galatasaray formalarında biraz indirime gittiklerine de kaydetti.