Fenerbahçeli Taraftarlar Kadıköy'den Silivri'ye Konvoy Oluşturdu

Fenerbahçeli Taraftarlar Kadıköy'den Silivri'ye Konvoy Oluşturdu

Silivri Ceza ve İnfaz Kurumu Yerleşkesi'nde bugün başlayacak olan olan "Futbolda Şike Davası"nın ilk duruşması için Silivri'ye gidecek Fenerbahçeli taraftarların büyük bir çoğunluğu Kadıköy Salı Pazarı'nda toplandı.

Fenerbahçeli Taraftarlar Kadıköy'den Silivri'ye Konvoy Oluşturdu

Silivri Ceza ve İnfaz Kurumu Yerleşkesi'nde bugün başlayacak olan olan "Futbolda Şike Davası"nın ilk duruşması için Silivri'ye gidecek Fenerbahçeli taraftarların büyük bir çoğunluğu Kadıköy Salı Pazarı'nda toplandı. Taraftarların oluşturduğu 20 otobüslük konvoy, tutuklu olan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Asbaşkanlar Şekip Mosturoğlu ve İlhan Ekşioğlu, Mali İşler Müdürü Tamer Yelkovan ve Amatör Şubeler Genel Koordinatörü Cemil Turan'a destek vermek için Silivri'ye hareket etti. Otobüslerin yanı sıra özel otomobilleriyle gelen taraftarların sayısı da fazlaydı. Taraftarlar, Sarı Lacivert Derneği, Fenerbahçeliler Derneği, 12 numara ve birçok taraftar grubunun organizasyonunda, sabah erken saatlerde eski Salı Pazarı'nda bir araya gelerek tezahüratlar yaptı. Araçlarla Silivri'ye konvoy halinde hareket eden taraftarlar korna sesleriyle İstanbul'u uyandırdı.

TEM OTOYOLUNU KESTİLER

Silivri'ye hareket eden Fenerbahçeli taraftarlar TEM Otoyolu'nda trafiğin akışını durdurdu. Yaklaşık 5 dakika süre ile araçlarını durduran taraftarlar geriden gelenlerin de konvoya yetişmesini sağladılar. Kadıköy Salı Pazarı'ndan hareket eden taraftarların yanı sıra farklı güzergahlardan gelen, Mahmutbey gişelerinde buluşan son olarak da TEM Selimpaşa çıkışında ve E-5'ten TEM'e katılım kavşaklarında çoğalan taraftarlar tüm katılımcılarla Silivri'ye devam etti. Konvoyun ilk otomobil ve otobüsleri az önce Silivri Ceza ve İnfaz Kurumu Yerleşkesi'ne ulaştı.

"HAKLIYIZ, KAZANACAĞIZ"

Fenerbahçeli taraftarlar yöneticilerinin suçsuz olduklarına inanıyorlar. Silivri Ceza ve İnfaz Kurumu Yerleşkesi'nde bugün başlayacak olan olan "Futbolda Şike Davası"nın ilk duruşması için sabahın karanlığında Silivri'ye giden Fenerbahçeli taraftarlar "Haklıyız, kazanacağız" dediler. Taraftarların sözleri şöyle:

"Gördüğünüz gibi heryer sarı-lacivert. Fenerbahçe'nin adı bu tür olaylarda geçmemeli. Türkiye'nin en büyük kulübü olduğunu herkes biliyor zaten. Suçsuz olduğumuza unanıyoruz, haklıyız kazanacağız diyoruz...Başka söze gerek yok.

Başkanımızın yanına gidiyoruz, birlikte güzel günler göreceğiz. Kendisini göremeyeceğiz ama kalbimiz onlarla, sesimizi dışarıdan duyuracağız. Sesimiz kuvvet olacak.

Savunma başladıktan sonra işin renginin değişeceğine inanıyoruz...

Taraftar sayısı çok önemli değil önemli olan verilmek istenen mesaj. Fenerbahçe'nin yargılandığı bir gün, biz de desteğimizi vereceğiz.

Orada sürekli orada kalacak bir kitle olacak. İlk günkü kadar kalabalık olmasa da mutlaka sürekli destek verenler olacak. Duruşma Çağlayan'a taşındığında ise daha rahat gideriz. Bu sevdamıza kimse engel olamaz.

Dönüş yolunda en son Başkanımızın da bizimle geleceğine, beraber döneceğimize inanıyoruz.

Gururumuzsun sen Kanarya, 25 milyon taraftarınla."

(BB) - İstanbul / Kadıköy