Fenerbahçeli Futbolculardan Organ Bağışı

Fenerbahçeli Futbolculardan Organ Bağışı

Fenerbahçeli Futbolcular Kemal Aslan, Uğur Boral ve Serkan Balcı, Türk Böbrek Vakfı'nı Ziyaret Ederek Organ Bağışında Bulundu.

Fenerbahçeli Futbolculardan Organ Bağışı

Fenerbahçeli futbolcular Kemal Aslan, Uğur Boral ve Serkan Balcı, Türk Böbrek Vakfı'nı ziyaret ederek organ bağışında bulundu.

Sarı-lacivertli oyuncular, burada önce organ bağışının önemi ve vakfın çalışmaları konusunda yetkililerden bilgi aldı. Sonrasında organ bağışında bulunan futbolcular, bundan duydukları mutluluğu dile getirdiler.

Serkan Balcı, organ bağışı konusunda tüm vatandaşların duyarlı olması gerektiğini belirtirken, ''Biz organlarımızı bağışladık. Genelde, organ bağışına karşı toplumda olumsuz bir ön yargı var, ama bu yanlış. Organ bağışı çok önemli. Biz bu konuda öncü olmak istiyoruz'' dedi.

Uğur Boral da duygularını anlatırken, ''Hepimiz insanız. Ölüm insanlar için. Ben organlarımı bağışladım, herkesin de bu insanlık görevini yerine getirmesini istiyorum. İnşallah herkes bu konuda duyarlı olur'' diye konuştu.

Fenerbahçeli futbolcular, hastanede tedavi gören hastaları da ziyaret ederek, çiçek verip, geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Kaynak: AA