Fenerbahçeli Futbolcu Colın Kazım, Tımes Gazetesi'ne Konuştu

Fenerbahçe'nin Sezon Başında Premier Lig Takımlarından Sheffield United'dan Transfer Ettiği Colin Kazım, Times Gazetesi'ne Fenerbahçe'ye Geliş Hikayesini Anlattı. İngiltere'de Colin Kazım Richards Olarak Bilinen Kazım, Annesinin Türk Olması ve Türkiye'de Sınırlı Sayıda Yabancı Futbolcu Oynatılması Kuralı Nedeniyle Türk Kimliğinin Öne Çıktığını Vurguladı.

Fenerbahçeli Futbolcu Colın Kazım, Tımes Gazetesi'ne Konuştu

Fenerbahçe'nin sezon başında Premier Lig takımlarından Sheffield United'dan transfer ettiği Colin Kazım, Times Gazetesi'ne Fenerbahçe'ye geliş hikayesini anlattı. İngiltere'de Colin Kazım Richards olarak bilinen Kazım, annesinin Türk olması ve Türkiye'de sınırlı sayıda yabancı futbolcu oynatılması kuralı nedeniyle Türk kimliğinin öne çıktığını vurguladı.

Çok çalışarak bugünlere geldiğini belirten Kazım, anne ve babasının, kendi başarısındaki payının da önemli olduğuna dikkat çekti. Çıktığı her maçı anne ve babasının izlediğini, babası işe gittiği zamanlarda annesinin mutlaka maça geldiğini belirten Kazım, Türkiye'ye transfer olmasının ardından ailesinin İngiltere'deki evine Türk televizyonu da yüklendiğini ve artık bu şekilde maçlarını izlediklerini söyledi.

İstanbul'daki yeni yaşamını anlatan Kazım, "Yaşam çok iyi. İstanbul, dünyadaki en iyi şehirlerden biri. İstanbul'daki gece yaşamı ve alışveriş, ABD gibi. Trafik korkunç. Sabahın 5'inde dahi, Asya'dan Avrupa yakasına geçmek istendiğinde, köprü oldukça yoğun" dedi.

Başarılı futbolcu Kazım, ismi ile ilgili gelen sorulara ise, "Sınırlı sayıda yabancının Türk takımlarında oynamasına izin veriliyor. Bu nedenle ben de Türk kimliğim ile oynuyorum. Türk pasaportum, Hıristiyan isimlerine izin vermiyor. Türk vatandaşı olunca Marco Aurelio, Mehmet Aurelio oluyor. Ben de bu yüzden Kazım olanı seçtim. Fakat bu ben değilim. Ben hala Colin'im" diye konuştu.

(İY-İY-OK-S)

Kaynak: İHA