Fenerbahçe Zafer Sarhaoşu

Türkiye Bayanlar Basketbol Ligi Play-off Serisinde Beşiktaş Cola Turka'yı 59-57 Yenerek Şampiyon Olan Fenerbahçe'de, Oyuncular ve Taraftarlar, Maç Sonrası Büyük Sevinç Yaşadı. Beşiktaş, Sahaya Atılan Yabancı Maddeler Nedeniyle Kupa Törenini Bırakarak, Soyunma Odasına Gitti.

Fenerbahçe Zafer Sarhaoşu

Türkiye Bayanlar Basketbol Ligi play-off serisinde Beşiktaş Cola Turka'yı 59-57 yenerek şampiyon olan Fenerbahçe'de, oyuncular ve taraftarlar, maç sonrası büyük sevinç yaşadı. Beşiktaş, sahaya atılan yabancı maddeler nedeniyle kupa törenini bırakarak, soyunma odasına gitti.

Sarı-lacivertli oyuncular, maç sonunda başlarına taç takıp, kanarya yağmurlukları giydi ve sevinç gösterilerinde bulundu.

Fenerbahçe'ye maç sonunda şampiyonluk kupasını, Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel verdi.

Bu arada, kulüp başkanı Aziz Yıldırım ve sarı-lacivertli yöneticiler de oyuncuları ayakta alkışladı.

BEŞİKTAŞLI OYUNCULARA YABANCI MADDELER ATILDI

Fenerbahçe'den önce ikincilik kupası ve madalyalarını almak üzere sahanın ortasına gelen Beşiktaşlı oyuncular ve teknik heyete, sarı-lacivertli taraftarlar yabancı maddeler atıp, küfürlü tezahüratta bulundu.

Oyuncular, kendilerini yabancı maddelerden korumaya çalışırken, durumu protesto eden siyah-beyazlılar, kupa törenine katılmadan soyunma odasına gitti.

CAFERAĞA SPOR SALONU DOLDU

Fenerbahçe ile Beşiktaş Cola Turka takımları arasında oynanan Türkiye Bayanlar Basketbol Ligi play-off final serisine, taraftarlar büyük ilgi gösterdi.

Sarı-lacivertli taraftarlar tribünü tamamen doldururken, bazı taraftarlar, biletleri olmasına rağmen salona giremedi.

Bu arada, Beşiktaş Kulübü Basketbol Komitesi üyeleri ve oyuncu yakınları için salonun sağ kısmında bir yer ayrıldı. Beşiktaşlıların bu bölüme alınmasına Fenerbahçeli taraftarlar zaman zaman tepki gösterdi.

Maç sonunda da sarı-lacivertli taraftarlar, Beşiktaşlıların olduğu bölüme yabancı maddeler attı ve iki grup arasında tartışmalar yaşandı.

AZİZ YILDIRIM TARAFTARLARI UYARDI

Salonu dolduran Fenerbahçeli taraftarlar, karşılaşma öncesinde ve başında, toplu halde ezeli rakiplerine küfürlü tezahüratlar yaptı.

Maç sırasında Beşiktaşlı oyuncu Yasemin'e yapılan küfürlü tezahürat üzerine, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ayağa kalkarak, taraftarları küfürlü tezahüratta bulunmaması için uyardı. Yıldırım, taraftarların yanına kadar giderek, sadece takımlarını desteklemelerini istedi, ancak sarı-lacivertli taraftarlar zaman zaman, özellikle Yasemin'e küfürlü tezahürat etmeyi sürdürdü. Ayrıca, tribünlerde Yasemin ve Beşiktaş ile ilgili kötü sözler içeren pankartlar da dikkat çekti.

MAÇ 10 DAKİKA GEÇ BAŞLADI

Salonda potaların üstünde bulunan 24 saniye cihazlarının çalışmaması nedeniyle karşılaşma 10 dakika geç başladı.

Pota üstü cihazlar çalışmayınca, pota altında yerde bulunan 24 saniye cihazları ile maç oynatıldı.

Kaynak: DHA