Fenerbahçe Yönetimi, Teknik Heyet ve Futbolcularla Toplantı Yaptı

Fenerbahçe Yönetim Kurulu, Turkcell Süper Lig'in İkinci Yarısında Yaşanan Puan Kayıplarının Ardından Teknik Heyet ve Futbolcularla Toplantı Yaptı.

Fenerbahçe Yönetimi, Teknik Heyet ve Futbolcularla Toplantı Yaptı

Fenerbahçe Yönetim Kurulu, Turkcell Süper Lig'in ikinci yarısında yaşanan puan kayıplarının ardından teknik heyet ve futbolcularla toplantı yaptı.

Sarı-Lacivertli takımın Samandıra Tesisleri'nde akşam saatlerinde yaptığı antrenmandan önce gerçekleştirilen toplantıya asbaşkanlar Mahmut Uslu, Murat Özaydınlı, Ali Koç, Neşet Yalçın ve Şekip Mosturoğlu katılırken, 1 saat süren toplantının ardından basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Murat Özaydınlı, toplantıda yaşanan puan kayıplarının nedenlerini tartıştıklarını belirterek, "İyi bir toplantı oldu. Son günlerde Fenerbahçe üzerinde hava biraz parçalı bulutlu, ama etrafta sanki fırtına var gibi bir his yaratılmaya çalışılıyor. Biz her zamanki gibi geldik, takımımızla, hocamızla oturup konuştuk. Kaybedilen son puanların nedenini hep beraber tartıştık. Çok hoşumuza gitti. Takım bizden daha fazla bunun bilincinde" dedi.

Yönetim olarak üzerlerine düşen görevleri yapıp 100. yılın önemini futbolculara hatırlattıklarını kaydeden Özaydınlı, "100. yılda tarih yazılmasını istediğimizi, taraftarın ve camianın beklentisinin bu yönde olduğunu hepsine hatırlattık. Onların çok derinden etkilendiğini gördük. Bunun üstesinden nasıl geleceklerinin de farkındalar. Hepsi birbirine emeğiyle, teriyle destek veriyor" diye konuştu.

Murat Özaydınlı, yarıştıkları 3 kulvarda da başarılı olmak istediklerini söyleyerek, "Geçen sezonun sonuna doğru olanlar gözönüne alındığında, şu an oynadığımız maçların ne kadar önemli olduğunu tartıştık. Sezon sonuna kadar puan kaybını sıfıra indirerek ipi göğüslememiz gerekiyor. 3 kulvarın dışında, 100. yılla ilgili bir kulvar daha var. Görüşmede çok mutlu olduk. AZ Alkmaar maçında takım, bunu çok net bir şekilde sahaya yansıtacaktır. Fenerbahçe, hala 4 puan öndedir. Eminim ki nasıl 7 puan farkı yakaladılarsa, kendilerinin de bize söylediği gibi bu puan farkını yeniden açarak devam edeceklerdir. Taraftarlarımız da çeşitli çevrelerin baskılarından etkilenmeden, takımlarını destekleyeceklerdir. Güzel günler bizi bekliyor" ifadelerini kullandı.

Bir basın mensubunun '100. yıl oyuncular üzerinde baskı oluşturuyor mu?' şeklindeki sorusu üzerine Özaydınlı, "Hayır, oyuncularımız 100. yılın keyfini çıkarmak istiyorlar" cevabını verdi.

Murat Özaydınlı, Brezilyalı yıldız Alex'in performansındaki düşüşün sözleşmesinden kaynaklanıp kaynaklanmadığıyla ilgili bir soru üzerine ise, "Bu iddialar hep olur. Geçmişte Alex'in Fenerbahçe'ye gelmeyeceği yazıldı. 'Gelirse kalemimi kırarım' diyenler çıktı. Alex ile ilgili bir sorun yok. Sözleşmesi Mayıs ayı sonunda bitiyor. Fenerbahçe'de sözleşmesi bitecek birçok oyuncu var. Bunlar bir sıkıntı yaratmaz" yanıtını verdi.

Alex ile görüşmelerin devam edip etmediğinin sorulması üzerine ise Özaydınlı, "Neyi görüşeceğiz. Sanki İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra Almanya ile müttefik güçlerin yaptıkları gibi aylarca mı sürecek bu. Bizim Alex'le öyle bir ilişkimiz var ki, sözleşme imzalamamız 15 dakikamızı alır" cevabını verdi.

Murat Özaydınlı, Galatasaraylı yönetici ve futbolcuların yaptıkları açıklamalarla ilgilenmediklerini, sadece kendi maçlarıyla ilgilendiklerini de sözlerine ekledi.

(EYB-KÇ-OK-S)

Kaynak: İHA