Fenerbahçe, Van Persie, Emenike ve Van Der Wiel'i Sezon Sonu Yollayacak

Fenerbahçe yönetimi, gelecek sezonda iyi bir kadro kurmak adına Robin van Persie, Emmanuel Emenike ve Gregory van der Wiel ile yollarını ayıracak.

Yeni sezon için kadro planlamasını yapmaya başlayan Fenerbahçe'den ayrılacak isimler belli oldu. Sarı lacivertli takımdan tecrübeli oyunculardan Robin van Persie, Gregory van der Wiel ve Emmanuel Emenike ile yollar ayrılacak. Bu futbolcuların menajerleriyle yapılan görüşmelerde gelecek sezon kesinlikle kadroda düşünülmedikleri belirtildi.

MAAŞLARI YÜKSEK

Emenike ve Van Persie'nin bir, Van der Wiel'in ise iki yıl daha sözleşmesi bulunuyor. Bu üç futbolcuyu da gönderip yüksek maaş yükünden kurtulmayı amaçlayan yönetim ayrıca bonservis geliri de elde etmeyi planlıyor.

YILLIK KAZANÇLARI DA EL YAKIYOR

Fenerbahçe'de Robin van Persie Süper Lig'in en yüksek maaş alan oyuncusu ve yıllık 5.5 Milyon euro kazanıyor. Ayrıca bonservis bedeli ödenmemen transfer edildiği için Van der Wiel de 4 Milyon euro kazanırken, Emenike ise 2.5 Milyon Euro kazanıyor. Bu futbolcuların ayrılmasıyla sarı lacivertli yönetim yüksek maaş yükünden de kurtulmuş olacak."