Fenerbahçe Voleybolda Şampiyonluk Umudunu Koruyor

Türkiye Voleybol Bayanlar 1. Ligi Dörtlü Finalleri'nin İlk Devresinin Son Karşılaşmasında Eczacıbaşı'na 3-1 Mağlup Olarak Finallerin İlk Ayağını 2. Sırada Tamamlayan Fenerbahçe, Şampiyonluk Umudunu Koruyor.

Fenerbahçe Voleybolda Şampiyonluk Umudunu Koruyor

Türkiye Voleybol Bayanlar 1. Ligi Dörtlü Finalleri'nin ilk devresinin son karşılaşmasında Eczacıbaşı'na 3-1 mağlup olarak finallerin ilk ayağını 2. sırada tamamlayan Fenerbahçe, şampiyonluk umudunu koruyor.

Ankara Atatürk Spor Salonu'nda 3 gün boyunca devam eden finallerin ilk 2 maçını set kaybetmeden kazanan Fenerbahçe, şampiyonluk yolundaki en büyük rakibi Eczacıbaşı'na 3-1 mağlup olarak rakibinin 3.5 puan gerisine düşmesine rağmen şampiyonluk umudunu koruyor. Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımı Antrenörü Adnan Kıstak, Eczacıbaşı'na puan alamadan mağlup oldukları için çok üzgün olduklarını belirterek, "Söyleyecek bir şey yok, çok üzgünüz. Rakibimiz bizden daha iyi oynadı. Kazanmayı takım olarak çok istedik.

Maça iyi başladık ama daha sonra oyundan düştük. Yapacak birşey yok. Finallerin 2. ayağını bekleyeceğiz. Ortada alınabilecek 9 puan var. Biz bu 9 puanı alabilmek için sonuna kadar mücadele edeceğiz. Umudumuz devam ediyor. Rakibimize büyük bir avantaj verdik. Dörtü finallerin 2. ayağında 9 puan alarak rakibimizin puan kaybetmesini bekleyeceğiz" diye konuştu.

Maçtan sonra oldukça üzgün görünen Sarı-lacivertli bayan voleybolculardan Pelin Çelik ve Çiğdem Can Rasna da maça iyi başlamalarına rağmen oyunun son bölümünde maçı kaybettikleri için üzgün olduklarını söylediler. Sarı-lacivertli voleybolcular, matematiksel olarak şampiyonluk şanslarının devam ettiğini ve 2. etap karşılaşmalarında 9 puan alarak Eczacıbaşı'nın puan kaybetmesini bekleyeceklerini kaydettiler.

(EKO-EYB-OK-S)