Fenerbahçe-Vestel Manisaspor maç sonu

Fenerbahçe Teknik Direktörü Arthur Zico, Vestel Manisaspor maçında mükemmel oynadıklarını ve aldıkları üç puanla zirve yarışındaki iddialarını sürdürdüklerini söyledi.

Fenerbahçe-Vestel Manisaspor maç sonu

Fenerbahçe Teknik Direktörü Arthur Zico, Vestel Manisaspor maçında mükemmel oynadıklarını ve aldıkları üç puanla zirve yarışındaki iddialarını sürdürdüklerini söyledi.

Fenerbahçe'nin kendi evinde Vestel Manisaspor'u 4-1 mağlup ettiği karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Zico, Vestel Manisaspor maçında mükemmel bir oyun oynadıklarını belirterek, "Maçın başından beri iyi oynadık. Galip gelmek için ciddiyetimizi ortaya koyduk ve maçın başından sonuna kadar baskılı oynadık. Şampiyonluk yarışı devam ediyor. Mutlaka kazanmamız gereken bir maçtı ve kazanmasını bildik" dedi.

Bir basın mensubunun "Avrupa maçlarından sonra Fenerbahçe genelde istediği sonuçları alamıyordu. Bugün rahat bir galibiyet aldı" şeklindeki sorusuna Zico, "Genelde Avrupa maçlarından sonra yeterli dinlenme süremiz olmuyordu. Ancak salı günü maçımızı oynadık ve bu maçımız da pazar günü olunca arada 5 gün vardı. Daha rahat bir şekilde dinlendik ve maça hazırlandık. Bugün de maç oldukça rahat geçti" diye cevap verdi.

Öte yandan eski hakemlerden ve futbol yorumcusu Ahmet Çakar'ın geçtiğimiz haftalarda söylediği "Fenerbahçe Sevilla'yı elerse ben de bikini giyerim" sözünün Zico'ya sorulması üzerine tecrübeli çalıştırıcı gülerek, "Hava şartları güzel, bikini giymekte sıkıntı yok" dedi.

VURAL: "BUGÜN BİR KABUS GİBİYDİ"

Vestel Manisaspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, Fenerbahçe karşısında yedikleri erken iki golün oyuncularını demoralize ettiğini söyledi.

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Vural, maçın başlarında yedikleri iki golün oyuncularının konsantrasyonlarını bozduğunu belirterek, "Maçla ilgili fazla yorum yapmaya gerek yok. Erken gelen gol oyun disiplinimizi bozdu. Oyuncularım demoralize oldu. Oyun ters gittikten sonra beyin olarak oyundan koptuk. Bugün bir kabus gibiydi, hiç beklemediğimiz bir durum oluştu. Fenerbahçe maçını kazansaydık iki takımı altımıza alacaktık. Bu fırsatı kaçırdık. Fenerbahçe'yi tebrik ediyorum" dedi.

Vural, ligde kalan 9 maçın 5'ini içerde oynayacaklarını vurgulayarak, "Ligde kalabilmek için tüm maçlarımızı kazanmamız gerekiyor" diye konuştu.