Haberler » Spor » Fenerbahçe ve Daum'a Şike İddiası - Spor

Fenerbahçe ve Daum'a Şike İddiası

Almanya'da Bochum Savcılığının İddia Oyunları Nedeniyle Şike Yapıldığı İddialarını Gündeme Getirmesi, Avrupa Futbolunun Şike Bataklığında Olduğunu Gösterdi.

Fenerbahçe ve Daum'a Şike İddiası

Almanya'da Bochum savcılığının iddia oyunları nedeniyle şike yapıldığı iddialarını gündeme getirmesi, Avrupa futbolunun şike bataklığında olduğunu gösterdi. Avrupa'da en az 200 futbol maçında iddia oyunları nedeniyle şike yapıldığı dile getiriliyor. Alman gazeteleri sadece bu ülkede en az 32 futbol maçında şike yapıldığını yazdı. Almanya 2. ligi yanında 3. ve 4. ligde çok sayıda maçta sonuçlar daha önce oynanan iddia kuponları nedeniyle manipüle edilmiş.

Alman Bochum Savcılığı, Avrupa genelinde hakkında şike iddiaları bulunan maçlar arasında Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi karşılaşmalarının bile bulunduğunu duyurdu.

Öte yandan Fenerbahçe'nin bu sezon başında Almanya 4. lig takımı SSV Ulm ile oynadığı ve 5-0 kazandığı maçta da şike yapıldığı iddia edildi. Buna göre Alman takımı Ulm'lu bazı futbolcuların beş haneli rakamlarla ifade edilen miktarda para aldıkları ve bu nedenle maçı farklı kaybettikleri iddia edildi.

Almanya'da 2004 yılında patlak veren iddia skandalında Berlinli harem Robert Hoyzer'in yönettiği bir maçı manipüle ettiği anlaşılmış, adı geçen hakem hapis cezasına çarptırılmıştı. Almanya'da son iddia skandalıyla ilgili iki Hırvat kardeş savcılık kararıyla tutuklandı. (CİHAN)

Kaynak: CHA

Manşet

Haberler