Fenerbahçe Ülker Yenildi

Fenerbahçe Ülker Yenildi

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı, Uleb Avrupa Ligi 2. Tur (E) Grubu'ndaki 5. Hafta Maçında Deplasmanda Litvanya'nın Lietuvos Rytas Takımına 87-84 Yenildi.

Fenerbahçe Ülker Yenildi

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı, ULEB Avrupa Ligi 2. tur (E) Grubu'ndaki 5. hafta maçında deplasmanda Litvanya'nın Lietuvos Rytas takımına 87-84 yenildi.

(E) Grubu'nda geride kalan 4 maç sonrası 2 galibiyet ve 2 yenilgisi bulunan Fenerbahçe Ülker'in bu maç sonrası yenilgi sayısı 3'e çıkarken, gruptan çıkma şansı sonraki maça kaldı.

Maça iyi başlayan Fenerbahçe, ilk periyodu 26-18 önde geçerken ikinci periyoda da üstün oyununu sürdürdü ve devreyi 46-38 önde tamamladı.

İkinci yarıda da etkili bir oyun çıkaran sarı-lacivertli takım bu periyodun son dakikalarında 10-0'lık bir seri yakalayan rakibini durdurmayı başararak, tekrar öne geçmeyi bildi ve son periyoda 70-63 önde başladı.

Son periyotta rakibinin baskısına dayanamayan ve pota altı üstünlüğünü de rakibine kaptıran sarı-lacivertliler, uzun süre önde götürdükleri karşılaşmadan 87-84 yenik ayrıldı.