Fenerbahçe Ülker'in Yeni Transferi Abd'li Sean Gregory May

Fenerbahçe Ülker'in Yeni Transferi Abd'li Sean Gregory May

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı'nın Yeni Transferi ABD'li Basketbolcu Sean Gregory May İstanbul'a Geldi.

Fenerbahçe Ülker'in Yeni Transferi Abd'li Sean Gregory May

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı'nın yeni transferi ABD'li basketbolcu Sean Gregory May İstanbul'a geldi.

Eşiyle birlikte İstanbul'a gelen May, Atatürk Havalimanı'nda yaptığı açıklamada Fenerbahçe'ye ve Türkiye'ye geldiği için çok mutlu olduğunu belirterek, "Benim için yeni bir tecrübe olacak. Yeni takımıma katkı sağlamak için elimden geleni yapacağım. Türkiye'ye ve İstanbul'a ilk kez geliyorum. İstanbul hakkında bilgiler edinmeye çalıştım. Fantastik bir kente geldiğimi biliyorum. Buraya eşimle birlikte geldim. O da İstanbul'u çok merak ediyor" dedi.

Yeni takımı Fenerbahçe Ülker'i televizyondan izlediğini kaydeden ABD'li basketbolcu, "Son olarak geçtiğimiz hafta Fenerbahçe'nin Avrupa Ligi'nde mağlup olduğu ve Allan Iverson'un formasını giydiği Beşiktaş Cola Turka ile oynadığı maçları NBA TV'den takip ettim. Avrupa basketbolu hakkında çok bilgim yok ama Avrupa'da sert ve iyi defans yapan takımlar olduğunu biliyorum" şeklinde konuştu.

2005'te Charlotte Bobcats tarafından 1. tur 13. sırada draft edilmişti. 2009-2010 sezonunda Sacramento Kings forması giyen Power forvet/center pozisyonunda oynayan 2.06'lık Sean Gregory May, yarın sağlık kontrolünden geçecek.