Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico'nun Basın Toplantısı

Fenerbahçe Teknik Direktörü Arthur Zico, Hollanda'nın Az Alkmaar Takımıyla Yarın Yapacakları UEFA Kupası 3. Tur Rövanş Maçıyla İlgili Olarak, "Yarın Oynayacağımız Maçla, İlk Maçı Kıyaslamamak Gerekiyor. Yarın Her Şeyin Farklı Olacağını Göreceğiz" Dedi.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico'nun Basın Toplantısı

Fenerbahçe Teknik Direktörü Arthur Zico, Hollanda'nın AZ Alkmaar takımıyla yarın yapacakları UEFA Kupası 3. tur rövanş maçıyla ilgili olarak, "Yarın oynayacağımız maçla, ilk maçı kıyaslamamak gerekiyor. Yarın her şeyin farklı olacağını göreceğiz" dedi.

Fenerbahçe'nin, karşılaşmanın oynanacağı DSB Stadı'nda yaptığı son antrenmanın ardından Fenerbahçe'nin Sırp futbolcusu Mateja Kezman ile birlikte bir basın toplantısı düzenleyen Teknik Direktör Arthur Zico, futbolun sahada oynandığını belirterek, "Yarın oynayacağımız maçla ilk maçı kıyaslamamak gerekiyor. Yarın her şeyin farklı olacağını göreceğiz" diye konuştu.

Bir soru üzerine yarınki maçta sahaya süreceği ilk 11'i açıklayan Brezilyalı teknik adam, "Söylenecek fazla bir şey yok" ifadesini kullandı. Arthur Zico, ilk maçta kendilerinden Kezman'ın, AZ Alkmaar'dan da Şota'nın forma giyemediğini hatırlatarak, "Şota'nın oynaması bizi korkutmuyor. 90 dakika boyunca kontrollü oynarsak sorun yaşamayız. İlk maçta Deniz'in oyundan çıkmak zorunda kalmasıyla güç kaybına uğradık. Orta sahada kontrolü almak için mücadele etmek gerekiyor. Biz de yarın orta sahamızı güçlendirmek için önlemler alacağız" diye konuştu.

Son 2 maçta orta sahada etkili olamamalarına rağmen, rakip kalede çok pozisyon oluşturduklarını söyleyen Zico, "Eğer bu pozisyonları cömertçe harcamasaydık durum farklı olurdu" şeklinde konuştu.

Basın mensuplarının, Fenerbahçe'nin yarınki maçı kazanması durumunda kupada tarihinde bir ilki başaracağını hatırlatmaları üzerine Zico, "Düşündüğüm tek şey galibiyet. Elbette tarihe geçecek olabiliriz. Bu noktada ben çok fazla tarihe geçecek olmayı düşünemiyorum. Ancak kazanırsak bunu elde ederiz" diye konuştu.

Fenerbahçe'nin Sırp yıldızı Mateja Kezman ise, yarınki maç için kendisini yüzde yüz hazır hissettiğini belirterek, "Daha önce AZ Alkmaar'a karşı gol atmış olmam kendime güvenimi artırıyor. AZ'nin çoğu oyuncularını tanıyorum. Yarın olumlu bir performans sergileyip, gol atmayı umuyorum" dedi.

Türkiye'de huzurlu, mutlu ve barış dolu bir yaşamı olduğunu kaydeden Kezman, "Ben İngiltere'ye uzun süreli gitmiştim ama finansal açıdan yaşanan problemler nedeniyle ayrıldım. Türkiye'de huzurlu, mutlu ve barış dolu bir yaşamım var. Önümüzdeki yıllarda da Türkiye'de kalmayı planlıyorum. Ama kesin konuşmak istemiyorum" diye konuştu.

Kezman, Teknik Direktör Arthur Zico ile ilgili görüşlerinin sorulması üzerine de, "Ben, Zico gibi kaliteli ve iyi bir insanla çalışmaktan mutluluk duyuyorum. Büyük hocalarla çalıştım, ama onunla çalışmak büyük zevk. Çünkü kendisi de ileri uçta oynadığı için beni daha iyi anlıyor" ifadelerini kullandı.

Öte yandan Fenerbahçe, yarın AZ Alkmaar karşısında sahaya Volkan, Önder, Edu, Lugano, Ümit Özat, Deniz, Tümer, Appiah, Tuncay, Alex ve Kezman 11'i ile çıkacak.

(KÇ-KÇ-RO-RO-S)