Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico Basın Toplantısı Düzenledi

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, Sarı Lacivertli Takımın B36 Torshavn İle Yarın Oynayacağı Şampiyonlar Ligi 2. Tur Ön Eleme Maçı Öncesi Basın Toplantısı Düzenledi.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico Basın Toplantısı Düzenledi

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, sarı lacivertli takımın B36 Torshavn ile yarın oynayacağı Şampiyonlar Ligi 2. tur Ön Eleme maçı öncesi basın toplantısı düzenledi.

Şampiyonlar Ligi`nin Fenerbahçe için çok önemli bir kulvar olduğunu belirten Zico, Şampiyonlar Ligi`nde bizden beklentiler var. Kendi evimizde oynayacağımız maçta avantajlı bir skor elde edip, ikinci maça daha rahat bir şekilde çıkmak istiyoruz. Rakibimizi ciddiye almamız gerekiyor. Yardımcı antrenörümüz Önder Özen onları izledi. Rakibimizi tanıyoruz. Onlar da galip gelmek isteyeceklerdir. Biz de aynı şekilde kazanmak istiyoruz. Rakibimize saygı göstermeliyiz. Eğer rakip ciddi alınmazsa, güçsüz takım, güçlü takımı yenebilir¨ dedi.

Yarınki maçın, Şampiyonlar Ligi`ndeki ilk tecrübesi olacağını ifade eden Brezilyalı teknik adam, kamp dönemini ise şöyle değerlendirdi: ¨Hollanda`da iyi bir çalışma dönemi geçirdik. Futbolcuları daha yakından tanıma fırsatı bulduk. Umarım yarından itibaren futbolculardan istediğimi görmeye başlarım. Özellikle futbolcuların sezon başında fiziksel olarak yetersiz olmadığı gözlenir. Yeni teknik direktör gelince bu daha da fazla olur. Ben ise onların çalışma verimini çok daha üst seviyeye çıkaracak bir program uyguladım.¨

Zico, Anelka`nın takımda kalıp kalmamasıyla ilgili sorulan bir soru üzerine şunları söyledi: ¨Anelka yarınki maçta oynayacak. Kendisiyle görüştüm ve bana hazır olduğunu söyledi. Çalışmalarda da onun hazır olduğunu gördüm. Anelka`nın elinden gelen herşeyi sahada yapacağını biliyorum. Bizim bir amacımız var. Elimizde bir takım var ve bu takımdan maksimum derecede faydalanmak istiyoruz. Anelka Fenerbahçe`nin futbolcusu olduğuna göre ve kalitesi tartışılmayacağına göre, ben de ondan en iyi şekilde yararlanmak istiyorum. Fakat takımda kalıp kalmamasıyla ilgili yorum yapamam. Bu başkanın yorumlayacağı bir konudur¨ diye konuştu.
Semih`in de çok kaliteli bir futbolcu olduğunu sözlerine ekleyen Zico, genç futbolcunun, Fenerbahçe`nin ihtiyacı olduğu zamanlarda her zaman yardım edeceğini söyledi.

Bu arada basın toplantısını Dubai`nin El Arabia televizyonunu da takip etti.

Kaynak: DHA