Fenerbahçe Teknik Direktörü Arthur Zico: "Denizlispor galibiyeti çok önemli"

Turkcell Süper Ligi 14. Haftası'nda Fenerbahçe, deplasmanda Denizlispor'u Ali Bilgin'in 35. dakikada attığı golole yendi. Fenerbahçe Teknik Direktörü Arthur Zico, Denizlispor karşısında aldıkları galibiyetin çok önemli olduğunu söyledi.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Arthur Zico:

Turkcell Süper Ligi 14. Haftası'nda Fenerbahçe, deplasmanda Denizlispor'u Ali Bilgin'in 35. dakikada attığı golole yendi. Fenerbahçe Teknik Direktörü Arthur Zico, Denizlispor karşısında aldıkları galibiyetin çok önemli olduğunu söyledi.

Maçın ardından basın toplantısı düzenleyen Arthur Zico, ligdeki hedeflerine ulaşabilmek için Denizli'ye galibiyet için geldiklerini belirterek, "Maça iyi başladık ve özellikle ilk yarıda iyi bir performans sergiledik. Bir gol bulduk ama daha farklı bir skor olabilirdi." dedi. İkinci yarıda oyundan biraz düştüklerini vurgulayan Zico, "Önemli olan galibiyetti. İkinci yarıda Denizlispor bizden biraz daha üstün gözüktü. Biz de üçe iki, kontratak şansları bulduk. Biraz savunmada gibi gözüktük ama ben oyuncularıma hiç bir zaman (geri çekilin) demem." diye konuştu.

Amaçlarının topu alınca iyi bir futbol ortaya koymak olduğuna dikkat çeken Zico, "Topu kaybedince de tekrar kazanmak için mücadele etmek. Sonuçta Denizlispor deplasmanında kazandığımız için çok sevinçliyiz.'' dedi.

Basın mensuplarının oyuncuları Uğur ile Edu arasında maç içinde yaşanan tartışmaya ilişkin bir soruya ise Ziko, ''Edu bir pozisyonda Uğur'a biraz daha geride dursa gol yapabileceğini söylemiş. Maçın atmosferinde bunu sert bir şekilde söyleyince dilinden anlamadığı için Uğur'un buna tepkisi oldu. Kendisiyle konuştum, Edu'nun ne dediğini anlattım ve bir yanlış anlamayı gidermiş olduk.'' yanıtını verdi.

Bu arada, karşılaşma sonrası protokol tribününden bir grup, polis kordonunda soyunma odasına giren maçın hakemi Bülent Yıldırım ve yardımcılarına sözlü tepkide bulundu. Taraftarlar küfürlü tezahüratta bulunurken, hakemlere plastik şişe attı.

Denizlispor Teknik Direktörü Güvenç Kurtar, Fenerbahçe maçında yeterince iyi oynamadıklarını söyledi. Havanın yağışlı olmasının etkisiyle de sahada pas yapamadıklarını belirten Kurtar, istedikleri futbolu sergileyemediklerini anlattı.

Maçın hakeminin ikili mücadelelerde lehlerine bir tek düdük çalmadığını ileri süren Kurtar, şöyle konuştu: "Hakem sanki Fenerbahçe'den korktu. Maçın başında Hasan'a faul yapılmışken korner kararı verince biz zaten 'eyvah' dedik. Böyle hakem bizim maça gelsin her maçı kazanırız biz. Deplasman içeri dışarı Avrupa Şampiyonu bile oluruz. İkinci yarı iyi oynadık, onlarda geride durdu. 0-0 olsaydı böyle olmazdı. Fenerbahçe daha değişik oynayabilirdi. Attığımız golün ofsayt olup olmadığını bilmiyorum. Sayılmayan gol önemli değil, bir pozisyona takılmıyoruz. Rakibimiz profesyonelce oynadı, tebrik ediyoruz. Hakem de onlara müsamaha gösterdi. Bu arada biz de istediğimiz gibi oynayamadık. Fenerbahçe karşısında daha iyi oynayabilirdik. Bu yenilgi, dünyanın sonu değil. Ama isterdimki ortada bir hakem gelsin bize düdük çalarken aleyhimize uzun uzun çalıyordu. Bizimkinde kısaltıyordu. Bu kadar da olmaz."