Fenerbahçe Taraftarları, Samsun'da Polis Yardımıyla Şampiyonluk Turu Attı

Fenerbahçe'nin İzmir'de Trabzonspor ile 2-2 Berabere Kalarak Ligin Bitimine 2 Hafta Kala Şampiyonluğunu İlan Etmesi Üzerine Sarı-lacivertli Taraftarlar Samsun'da Büyük Bir Coşku Yaşadı.

Fenerbahçe Taraftarları, Samsun'da Polis Yardımıyla Şampiyonluk Turu Attı

Fenerbahçe'nin İzmir'de Trabzonspor ile 2-2 berabere kalarak ligin bitimine 2 hafta kala şampiyonluğunu ilan etmesi üzerine Sarı-lacivertli taraftarlar Samsun'da büyük bir coşku yaşadı.

Maçın bitiş düdüğünün ardından Samsun'un en işlek caddesi olan Çiflik Caddesi üzerinde araçları ile şampiyonluk turu atan Fenerbahçeli taraftarlar, burada takımları lehine tezahüratlarda bulunup şampiyonluk sevinci yaşamak istedi. Ancak bir grup Samsunspor taraftarı, Fenerbahçeli taraftarlara şampiyonluk turu attırmak istemedi. Fenerbahçe taraftarlarına saldırarak ellerindeki bayrakları almak isteyen bir grup Samsunspor taraftarı, polisin engeliyle karşılaştı. "Burası Samsun, İstanbul değil" sloganları

atan taraftarlar, Samsunspor lehine tezahüratlarda bulundu. Polis, olayları büyümeden önlerken, bazı Fenerbahçeli taraftarlar saldırıya maruz kaldı. Samsunspor taraftarlarının polis tarafından dağıtılmasının ardından Fenerbahçeli taraftarlar, Çiftlik Caddesi üzerinde araçları ile tur atıp takımları lehine sevgi gösterisinde bulundu ve şampiyonluk sevincini doyasıya yaşadı.

(MAY-İY-SN-SN-S)

Kaynak: İHA