Fenerbahçe Sahada Failler Nerede? - Haberler Spor
Haberi Paylaş

  Fenerbahçe Sahada Failler Nerede?

  EuroSport.com - Spor
  Fenerbahçe Sahada Failler Nerede?

  4 Nisan akşamı Fenerbahçe takım otobüsü silahlı saldırıya uğradı.

  “Olay aydınlanana kadar futbol oynamayacağız” diyen Fenerbahçe Yönetimi, devlet tarafından verilen garanti sonrası bu kararından vazgeçti. Fenerbahçe, vahşi saldırıdan 12 gün sonra dün akşam ilk kez sahaya çıktı. Ancak saldırının faillerini bulma çalışmaları henüz sonuç vermedi.

  Türkiye, 4 Nisan Cumartesi akşamı Trabzon’dan gelen şok haberle sarsıldı. Fenerbahçe takımını taşıyan otobüs, Sürmene’de silahlı saldırıya uğradı. Saçmalarla yaralanan şoför Ufuk Kıran hastaneye kaldırılırken, futbolcular bu olayın etkisinden uzun süre kurtulamadı. Diğer Süper Lig takımlarının talebiyle Süper Lig ve Türkiye Kupası maçları 1 hafta ertelendi. Fenerbahçe Yönetimi ise, “Bu olay aydınlatılana kadar futbol oynamayacağız” açıklaması yaptı. Ancak başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın olayı sahiplenmesi ve devlet tarafından ‘güvenlik garantisi’ verilmesinin ardından yönetim bu kararından vazgeçti.

  Futbol başladı ama...


  Sarı-Lacivertliler, vahşi saldırıdan 12 gün sonra dün akşam ilk kez sahaya çıktı. Futbol kaldığı yerden devam etti. Ancak Fenerbahçe’ye bu saldırıyı gerçekleştirenleri bulma çalışmalarında henüz ilerleme sağlanamadı. Daha önce gözaltına alınan iki kişi serbest bırakıldı. Bunun dışında yeni bir gelişme de yaşanmadı.

  Eldeki delillerle iddianame


  Olayın fail ya da failleri bulunamasa da Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mustafa Akbulut’un iddianame hazırlama çalışmalarına başladığı ile sürüldü. Savcı Akbulut’un, polisten başka delil ve şüpheli gelmemesi üzerine elde edilen deliller üzerinden yola çıkarak soruşturmayı tamamlayacağı ve iddianameyi hazırlayacağı iddia edildi. Fenerbahçe Yönetimi ise hukukçular vasıtasıyla yaşanan gelişmeleri yakından takip etmeyi sürdürüyor.

  Kaynak: Fanatik

  EuroSport.com - Spor

  Fenerbahçe, Sürmene, Trabzon, Spor, Haber

  title