Fenerbahçe - Panküp TED Kayseri Koleji: 78 - 71

Salon: Caferağa Spor Salonu

Fenerbahçe - Panküp TED Kayseri Koleji: 78 - 71

Salon: Caferağa Spor Salonu

Hakemler: Serkan Emlek, Aydın karaçam

Fenerbahçe (78): Esmeral Tunçluer 13, Birsel Vardarlı 10, Begüm Dalgalar, Nevriye Yılmaz 21, Branzova Erdenay 7, Sutton Brown 12, Tuğçe Murat, Melike Bakıcıoğlu 2, Pondexter 13.

Panküp TED Kayseri Koleji (71): Burcu Taşbaş, Stanoeva 15, Betül Sunter 2, Serap Yücesir 2, Mactabene 14, Coker 25, Aynur Metin 5, Anita Moor 8, Birsu Darıcıoğlu.

1. Periyot: 22-16

2. Periyot: 16-20

3. Periyot: 16-21

4. Periyot: 24-14

Türkiye Bayanlar Basketbol Ligi'nde ilk hafta mücadelsinde Fenerbahçe ile Panküp TED Kayseri Koleji karşı karşıya geldi. Baştan sona büyük bir mücadeleye sahne olan maçtan Fenerbahçe 78-71 galip ayrıldı.

Mücadeleye hızlı başlayan Fenerbahçe, Nevriye ve Pondexter ile rakibi karşısında etkili oldu. Rakibinin sayılarına Stanoeva ve Coker ile cevap veren Panküp TED Kayseri Koleji, rakibinin sert savunmasını zaman zaman aşmakta zorlanınca ilk periyot 22-16 Fenerbahçe üstünlüğünde geçildi.

İkinci periyoda iyi başlayan taraf konuk ekip Panküp TED kayseri Koleji oldu. Coker ve Stanoeva'nın sayılarına Mactabene de katkı yapınca konuk ekip aradaki farkı eritmeye başladı. İlk periyot olduğu kadar kolay sayı şansı bulamayan Fenerbahçe, rakibi karşısında Birsel ve Esmeral ile skor üretse de farkın azalmasına engel olamadı ve ilk devre 38-36 Fenerbahçe üstünlüğünde tamamlandı.

İkinci devreye de konuk ekip iyi başladı. üst üste bulduğu sayılarla oyunun kontrolünü eline geçiren Kayseri temsilcisi, skorer oyuncularının bulduğu sayılarla öne geçmeyi de başardı. Rakibinin sert savunmasını aşmakta zorlanan ve yaptığı basit hatalar nedeniyle skor üretmekte zorlanan Fenerbahçe son 10 dakikaya 54-57 geride girdi.

Son periyoda çok hızlı başlayan Fenerbahçe, seyirci avantajını da arkasına alarak üst üste sayılar bulmaya başladı. İlk periyotta ortaya koyduğu sert savunmayı son periyotta da yapmayı başaran Fenerbahçe, rakibine kolay sayı şansı vermedi. Üst üste bulduğu sayılarla 3 sayılı farkı kapatan ve öne geçen Fenerbahçe, üstünlüğünü maçın son anlarına kadar sürdürerek mücadeleden 78-71 galip ayrılmayı başardı.