Haberler » Spor » Haber

Fenerbahçe'nin UEFA'daki şike cezası (Şike Davası)

Fenerbahçespor Kulübü 3 Temmuz sürecindeki şike iddialarına yönelik UEFA'da savunma yapıyor. Savunma sonuçları 24 Haziran sonrası belli olacak.

Fenerbahçe'nin UEFA'daki şike cezası (Şike Davası)

3 Temmuz süreci kapsamında UEFA Disiplin Kurulu'na sevk edilen ve 2 yıl Avrupa kupalarından men edilmesi istenen Sarı-Lacivertliler, UEFA'nın Nyon'daki merkezinde bugün savunma verecek. Kritik savunma öncesi Fenerbahçe kurmayları İsviçre'ye çıkarma yaparken, Başkan Aziz Yıldırım'ın havalimanında son derece keyifli oluşu ve etrafa gülücükler saçması dikkat çekti.

SAVUNMAYA SINIR YOK

Dün Ron Otel'de bir süre sohbet eden ve ardından Fenerbahçe'ye savunma konusunda yardımcı olacak Alman Avukat Dirk Reiner Martens ve ekibiyle toplantıya giren Aziz Yıldırım ve F.Bahçe kurmayları savunmaya da son şeklini verdi. Fenerbahçeli yöneticiler, bu sabah 09.30'da UEFA Disiplin Kurulu'nun önüne çıkacak. Kulüp hakkında suçlama yapılan 7 maçla ilgili bilgi verecek kurmayların 'duruşmalı toplantıda' yaklaşık 11 saat savunma yapması bekleniyor.

Başkan Aziz Yıldırım'ın da yer aldığı kafilede Deniz Tolga Aytöre, Şekip Mosturoğlu, Talat Yılmaz, Yasemin Merçil ve avukatlar da yer aldı.

'BİZDE BÖYLE MAÇ VAR MI?'

F.Bahçeli kurmaylar, şike suçlaması yöneltilen 7 maç hakkında Montpellier-Ajaccio maçına gönderme yapacak. Fransa Ligi'nde oynanan maçta Montpellier'in Faslı oyuncusu Younes Belhanda'nın kaleciye yaptığı kaş-göz hareketleri ve ardından penaltıyı rakip kalecinin kucağına bırakışı hatırlatılacak ve F.Bahçe'nin suçlandığı maçların görüntüleri izletilecek. Ardından ise "Bizim maçlarımızda böyle hareketler var mı" diye sorulacak.

'BAYERN ŞİKE Mİ YAPMIŞ OLDU?'

Emmanuel Emenike konusundaki 'transfer şikesi' suçlaması da F.Bahçe'nin gündemindeki bir diğer konu olacak. Sarı-Lacivertliler, bu konuda da Borussia Dortmund'dan Bayern Münih'e transfer olan Mario Götze'yi örnek gösterecek. Bilindiği gibi sezon içinde Münih'e transferi açıklanan Götze, bu nedenle Şampiyonlar Ligi final maçında Bayern'e karşı forma giymemişti.

FENERBAHÇE'NİN SUÇLANDIĞI MAÇLAR

G.Birliği-F.Bahçe: 2-4
Eskişehir-F.Bahçe: 1-3
Bucaspor-F.Bahçe: 3-5
F.Bahçe-İstanbul BB: 2-0
Karabük-F.Bahçe: 0-1
F.Bahçe-Ankaragücü: 6-0
Sivasspor-F.Bahçe: 3-4

GURBETTE GERGİN ZİRVE

Fenerbahçeli taraftarlar, bugün de İsviçre'de gövde gösterisi yapacak. 160 kişilik bir grup uçakla Cenevre'ye inecek. Bu gruba Avrupa'daki F.Bahçeliler de dahil olacak. Yöneticilerin savunmaya girmesinden önce yaklaşık 500 kadar taraftar protesto gösterilerinde bulunacak. Ancak bu protesto, ciddi bir gerginliğe de gebe! Zira Trabzonlu taraftarların da yürüyüş yapmak için izin aldığı ve UEFA merkezinde hazır bulunacakları öğrenildi.