Fenerbahçe'nin Tribün Lideri 'Amigo Sefa' Serbest Bırakıldı

Avrupa Şampiyonlar Ligi Çeyrek Final Rövanş Maçı İçin Sahte Pasaportla İngiltere'ye Gitmek İstediği Gerekçesiyle Gözaltına Alınan Fenerbahçe'nin 'Sefa' Lakaplı Tribün Lideri Sefa Kalya, Serbest Bırakıldı.

Fenerbahçe'nin Tribün Lideri 'Amigo Sefa' Serbest Bırakıldı

Avrupa Şampiyonlar Ligi Çeyrek Final rövanş maçı için sahte pasaportla İngiltere'ye gitmek istediği gerekçesiyle gözaltına alınan Fenerbahçe'nin 'Sefa' lakaplı tribün lideri Sefa Kalya, serbest bırakıldı.

Fenerbahçe'nin yarın Chelsea ile oynayacağı rövanş maçı için İngiltere'ye gitmek isteyen tribün lideri Sefa Kalya, Atatürk Havalimanı'nda gözaltına alınmıştı. 'Amigo Sefa' lakaplı Kalya'nın, "Nihat Özpolat" ismiyle sahte pasaport hazırlamaktan dolayı gözaltına alındığı iddia edilmişti. Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki sorgusu tamamlanan Özpolat, daha sonra adliyeye sevk edildi. Bakırköy Adliyesi'nde savcılık tarafından tutuklanması istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen Kalya, sorgusunun ardından Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezleri ile Koruma Kurulları Kanunu uyarınca düzenli olarak polis merkezine giderek imza atmak şartıyla serbest bırakıldı.

(İST-CİN-OK-S)

Kaynak: İHA