Fenerbahçe Kulübü'nün 100. Yıl Senfonisi

Dünyaca Ünlü Piyanist Fazıl Say, Fenerbahçe'nin 100. Yılı İçin Özel Olarak Bestelediği 'Fenerbahçe Senfonisi' ile Ankaralı Sanatseverlerin Karşısına Çıktı.

Fenerbahçe Kulübü'nün 100. Yıl Senfonisi

Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, Fenerbahçe'nin 100. yılı için özel olarak bestelediği 'Fenerbahçe Senfonisi' ile Ankaralı sanatseverlerin karşısına çıktı.

Bilkent Odeon'da gerçekleştirilen konserde başkan Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe Yönetim Kurulu tam kadro hazır bulundu. Geceye Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt başta olmak üzere, spor, sanat ve siyaset dünyasından tanınmış isimler katıldı. Fenerbahçe Yönetim Kurulu, davetlileri tek tek karşılayarak özel ilgi gösterirken, Yaşar Büyükanıt ile Aziz Yıldırım arasındaki samimimi konuşmalar dikkat çekti.

Sunuculuğunu Halit Kıvanç'ın yaptığı konserin açılış konuşmasını yapan Fenerbahçe Başkan Vekili Nihat Özdemir, Fenerbahçe'nin 100 yıllık geçmişiyle Türkiye'nin en büyük spor kulübü olduğunu belirterek, "100 yıllık bir geçmiş, çok az kulübe nasip olmuş bir olaydır. 100 yıllık geçmişimizde ülkenin bağımsızlık mücadelesine katkıda bulunmuş ve cephede kan dökmüş bir kulüp olmanın gururunu yaşıyoruz. 100 yıllık geçmişimizden aldığımız güçle Türkiye'nin en büyük kulübü olduk. Sadece futbolda değil, tüm

branşlarda başarılı olduk. 100. yılımızda mücadele ettiğimiz 11 branşın 10'unda şampiyon olarak eşi görülmemiş bir başarı elde ettik. Gelecek yüzyıllarda başarılarımızı devam ettirmek ve yurt dışında alacağımız başarılarla gurur kaynağı olmak istiyoruz. Dünya Kulübü olma yolunda emin adımlar atıyoruz. Fenerbahçe, sadece bir spor kulübü değil ayrıca sosyal bir kulüptür. Bunun da en güzel örneğini bu akşam verdiğimiz konserle gösteriyoruz" diye konuştu.

Açılış konuşmasının ardından Fazıl Say ve şef İbrahim Yazıcı yönetimindeki 190 kişilik Bilkent Senfoni Orkestrası, T.C. Kültür Bakanlığı Çoksesli Korosu ile birlikte ilk önce Beethoven'ın 'Korolu Fantezi' isimli eserini, daha sonra ise 'Fenerbahçe Senfonisi'ni icra ettiler. 10 bin kişi kapasiteli Bilkent Odeon'da gerçekleştirilen konserde büyük boşluklar göze çarptı. Konsere yaklaşık olarak bin 500 sanatsever ilgi gösterdi.

(EKO-İK-OK-S)