Fenerbahçe, Kasımpaşaspor Engelini İkinci Yarıda Geçti

Turkcell Süper Lig'de, 27. Haftanın Açılış Maçında Fenerbahçe, İkinci Yarıda Bulduğu Gollerle Kendi Sahasında Kasımpaşaspor'u 3-0 Mağlup Ederek, Ligde Maç Fazlasıyla Liderliğe Yükseldi.

Fenerbahçe, Kasımpaşaspor Engelini İkinci Yarıda Geçti

Turkcell Süper Lig'de, 27. haftanın açılış maçında Fenerbahçe, ikinci yarıda bulduğu gollerle kendi sahasında Kasımpaşaspor'u 3-0 mağlup ederek, ligde maç fazlasıyla liderliğe yükseldi.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Arthur Zico, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, Kasımpaşaspor karşısında ilk yarıda zorlandıklarını belirterek, "Kasımpaşaspor'un son haftalarda aldığı skorlardan sonra bu maçta sıkıntı yaşayacağımızı tahmin ediyorduk. İlk yarı biraz sıkıntı yaşadık. Rakip de bizi zorladı. İşler istediğimiz gibi gitmedi. Ancak önemli olan işin sonunda gerekeni yapmak. Gerekeni yaparsanız skor sizin olur. Dışarıdan bakanlar ligin en altındaki takımla en üstündeki takım oynadığında, üstteki takımın fark atacağı, 10 dakikada işi bitirebileceğini düşünebilir. Ancak futbolda bunun böyle olmadığı anlaşılmıştır. Önemli olan, 90 dakika doğru şeyleri yaparak galibiyeti almamız gerektiğiydi" dedi.

Arthur Zico, Kasımpaşaspor karşısında sarı kart görerek cezalı duruma düşen Deivid'in, Beşiktaş derbisinde oynayamayacağı hatırlatılarak, bu oyuncunun yerine takımda kime şans vereceğinin sorulması üzerine, "Elimizde seçenekler var. İlk başta Ali ve Kazım'ı düşünebiliriz. Buna yapacağımız idmanlardan sonra karar vereceğiz. Semih'ten de yararlanabiliriz. Deivid son haftalardaki performansıyla ne kadar önemli bir oyuncu olduğunu bize gösterdi. Bu tip periyotlarda bu tip cezalar, sakatlıklar olabilir. Ancak Deivid'in yerine girecek oyuncunun da en az onun kadar faydalı olacağını düşünüyorum. Hafta içinde bu konu netleşir" ifadelerini kullandı.

Semih'in her maçta sonradan oyuna girip gol atmasına rağmen ilk 11'de oynayamadığı gibi, bugün açıklanan Milli Takım kadrosunda da yer almamasının sorulması üzerine Brezilyalı teknik adam, "Yasin ilk 11'in oyuncusu mu? Ama Yasin bugün Milli Takım'a çağrıldı. Milli Takım'ın hocası istediği oyuncuyu kadroya çağırır. Bu ilk 11'de oynayan oyuncu da olur, olmayan oyuncu da. Bana sorarsanız Semih ilk 11'de oynamayı hak ediyor mu? Bence hak ediyor. Ancak Milli Takım'a çağırılmama nedeni, burada ilk 11'de oynamaması derseniz. Buna katılmıyorum. Kezman oynamadığı zaman Semih oynadı. Şimdi Kezman oynuyor ve Semih oynamıyor. Bu durumdan kazanan Fenerbahçe oluyor. Bu tip oyuncularım olduğu için ben çok şanslıyım. Ben her zaman adaletli olduğumu düşünüyorum ve burada da adaleti ben dağıtıyorum" şeklinde konuştu.

Kasımpaşaspor Teknik Direktörü Uğur Tütüneker ise, Fenerbahçe karşısında 60 dakika iyi mücadele ettiklerini, ancak ilk golden sonra psikolojik olarak etkilendiklerini ve mağlup olduklarını kaydederek, "Fenerbahçe gibi bir takıma karşı geriye yaslanınca böyle sonuçlar alabilirsiniz. İlk golden sonra takım psikolojik olarak dibe vurdu. 1-0 geriye düştüğümüz hiçbir maçı çeviremedik. Nedenini bilmiyorum. Takım toparlanamıyor. Geriye de yaslandıktan sonra 2 gol yedik. Fenerbahçe'nin ligde önemli bir yeri var.

FC Chelsea'ya karşı da kendilerine başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

(İY-KÇ-OK-S)

Kaynak: İHA