Fenerbahçe, İstanbul Büyükşehir Belediyespor Karşısında Beraberliği Son Dakikalarda Kurtardı

Fenerbahçe, Kendi Sahasında Karşılaştığı İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile 2-2 Berabere Kaldı.

Fenerbahçe, İstanbul Büyükşehir Belediyespor Karşısında Beraberliği Son Dakikalarda Kurtardı

Fenerbahçe, kendi sahasında karşılaştığı İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile 2-2 berabere kaldı.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Arthur Zico, maç sonrası yaptığı açıklamada, bugün Fenerbahçe'ye yakışmayan bir futbol sergilediklerini belirterek, "Maçın genelinde takım olarak iyi şeyler yapmadık ve bunun en belirgin göstergesi ilk düzgün şutumuzu 83. dakikada atabilmemiz. Fenerbahçe'ye yakışmayan bir futbol sergiledik. Pas yapamadık, ikinci topları hep rakibe kaptırdık. Maçın sonlarında oyuncularımız kendine geldi ve 2-0 mağlup durumdan 2-2 beraberliği yakaladık. Kazanabilirdik de. Ama bu maçtan gereken

dersleri çıkarmalıyız. Kazanmamız gereken bir maçta berabere kaldık. Bu puan kaybını önümüzdeki haftalarda telafi etmeliyiz" diye konuştu.

Brezilyalı yıldız Alex'in Fenerbahçe'de farkı oluşturan oyuncu olduğunu ifade eden Zico, "Sabırlı olmalıyız. O varken de kayıplar yaşadık. Kendisini en kısa zamanda bekliyoruz. Büyük takımların tüm oyuncuları büyüktür, ama beyin oyuncular vardır. Bu oyuncular diğerlerinden farklıdır. Olmadıkları zaman eksikliklerini hissedersiniz" ifadelerini kullandı.

Transfer ile ilgili bir soru üzerine Zico, "Şu anda kadromdaki her oyuncumdan memnunum. Kadromuzda durumu açıklığa kavuşmayan oyuncularımız var. Bu oyuncularımızın durumu tam olarak netlik kazanınca transferle ilgili yorum yapabiliriz. Ama yine de garanti konuşamayız. İstediğimiz oyuncuyu alamayabiliriz. Eğer kadroda yararlı olamayacak oyuncular olursa, düşünür ve seçenekler ortaya atarız. Emin olabilirsiniz ki yönetim, takımı daha iyi görmek adına tüm çalışmaları yapıyor" dedi. Sırp golcü Kezman'ın

Fenerbahçe'den ayrılmak istediği yönündeki açıklamalarının sorulması üzerine Zico, çalışma ortamından, takımdan memnun olmayan hiçbir oyuncuyu takımında görmek istemeyeceğini söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Teknik Direktörü Abdullah Avcı ise, Fenerbahçe gibi bir takım karşısında 2-0 öne geçmenin çok önemli olduğunu, ancak bu avantajı değerlendiremediklerini söyleyerek, "Maçın ilk yarısı dengeli bir biçimde geçti, ikinci yarıda ise topu yere indirip, rakip savunmanın arkasına atılan toplarla sonuca gittik. Maçların son bölümündeki sıkıntımız yine sürüyor. Umarım önümüzdeki maçlarda tekrarlamayız" diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesporlu futbolcu Sertan ise, galip gelebilecekleri bir maçtan beraberlikle ayrıldıkları için üzgün olduklarını belirterek, ''Son dakikalarda gol yeme alışkanlığımızı bu maçta da sürdürdük. Galip gelebileceğimiz maçtan 1 puanla ayrıldığımız için mutluyuz. İyi mücadelemizi önümüzdeti maçlarda sürdürüp, ikinci yarının sonlarında sıkıntı yaşamak istemiyoruz'' diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un yeni transferlerinden İbrahim Akın da, Fenerbahçe karşısında güzel bir futbol sergilediklerini belirterek, İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un önümüzdeki haftalarda daha iyi yerlere geleceğini söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesporlu futbolcu Kerim ise, Fenerbahçe'nin 2-0 geriye düştükten sonra savunmada yaptıkları hataları iyi değerlendirdiğini belirterek, ''Son dakikalarda gol yeme alışkanlığımız sürüyor. Ligin ikinci yarısında önümüzde zorlu maçlar var. Bunu bir an önce engellememiz lazım" diye konuştu.

(İY-İY-OK-S)