Fenerbahçe - Gençlerbirliği Maçının Ardından

Fenerbahçe - Gençlerbirliği Maçının Ardından

Fenerbahçe - Gençlerbirliği maçının ardındanFenerbahçe Teknik Direktörü Advocaat Takımım her şeyini verdi, maçın sonunda rakibimiz daha iyiydi ve kazandıGençlerbirliği Teknik Direktörü Özat En büyük hayalim Fenerbahçe'yi çalıştırmakFenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat,...

Fenerbahçe - Gençlerbirliği Maçının Ardından

Fenerbahçe - Gençlerbirliği maçının ardından

Fenerbahçe Teknik Direktörü Advocaat Takımım her şeyini verdi, maçın sonunda rakibimiz daha iyiydi ve kazandı

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Özat En büyük hayalim Fenerbahçe'yi çalıştırmak

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, Gençlerbirliği karşısında takımının her şeyini verdiğini, ancak maçın sonunda daha iyi olan rakiplerinin kazandığını söyledi.

Fenerbahçe'nin Ziraat Türkiye Kupası C Grubu'nda Gençlerbirliği'ne 2-1 mağlup olduğu maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Advocaat, Adana'nın Aladağ ilçesindeki öğrenci yurdunda çıkan yangının, Brezilya ekibi Chapecoense'yi taşıyan uçağın düşmesinin ve Çaykur Rizesporlu futbolcu Leonard Kweuke'nin eşinin geçirdiği trafik kazası sonucu ikiz bebeklerini kaybetmesinin kendisini çok üzdüğünü belirterek, Brezilya takımında çok sayıda genç insan öldü. Adana'dan üzücü haber geldi, 10-12 yaşlarında küçük kızlar hayatlarını kaybetti. Kweuke'nin eşi trafik kazasında iki bebeğini kaybetti. Bunları duyunca futbolun çok da önemi kalmıyor. Kulübümüz adına hayatını kaybedenlerin tüm yakınlarına başsağlığı diliyorum. Onların güce ve desteğe ihtiyacı var dedi.

Beşiktaş ile oynayacakları derbinin Gençlerbirliği maçından daha önemli olduğunu ifade eden Hollandalı teknik adam, Neredeyse tüm takımı son maça göre değiştirdik. Bu oyuncuları da bizimle aynı ligde mücadele eden bir takıma karşı görmek istedim. Rakibe karşı 80 dakika 10 kişi oynamak zor oldu. Takımım her şeyini verdi, maçın sonunda rakibimiz daha iyiydi ve kazandı ifadesini kullandı.

Maç sırasında hakem Halil Umut Meler'e yaptığı itirazların sorulması üzerine Advocaat, Onun yüzünden kaybetmedik ama ilk yarıdaki bazı kararlarını da anlayamadım diye konuştu.

GENÇLERBİRLİĞİ TEKNİK DİREKTÖRÜ ÖZAT EN BÜYÜK HAYALİM FENERBAHÇE'Yİ ÇALIŞTIRMAK

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Ümit Özat ise kazanma alışkanlıklarını sürdürmek için Fenerbahçe karşısına tam kadro çıktıklarını belirterek, İyi bir galibiyet oldu. Önümüzde 5 maç daha var, ama gruptan çıkmak için buradan ekstra puan aldık. Kupada gidebildiğimiz yere kadar gitmek istiyoruz. Tarihimizdeki 3. kupayı neden kazanmayalım Daha yolun ilk maçındayız. Bizim için öncelikli hedef, ligde ilk 6'ya girmek dedi.

Özat, Fenerbahçe'de teknik direktörlük yapmanın en büyük hayali olduğunu da vurgulayarak, Pereira gittikten sonra beklentim oldu, ama teklif gelmedi. En büyük hayalim Fenerbahçe'yi çalıştırmak. Hiçbir zaman saklayamam bunu. Allah'ın bildiğini kuldan saklayamam. Kendimi geliştireceğim. Ne zaman nasipse, alnımızda ne zaman yazıyorsa hayırlısı olsun. O gün için böyle bir teklif gelmedi, ama beklentim oldu. Şu anda yetiştiğim güzide bir kulüpte çalışıyorum diye konuştu.

Karşılaşmanın ardından Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile konuştuklarını belirten teknik direktör Ümit Özat, Hal hatır konuştuk. 'Çocukların yanına git' dedi, ben de gittim. Hiçbir zaman kontağı kesmedik. O benim ağabeyim. Yaşadığı sürece gerekli her türlü desteği verdik. Beni Fenerbahçe'ye getiren ve kaptanlığı koluma taktıran kendisidir. Geçmişte bir zamanlar aramızda problemler olsa da, o benim büyüğümdür. O onurlu formayı 100. yılda kaptanlık yaparak giymemde en büyük pay sahiplerinden birisidir ifadesini kullandı.