Fenerbahçe Fırsat Tepti

Fenerbahçe, Şampiyonluk Yarışındaki En Yakın Rakibi Beşiktaş'ın Puan Kaybettiği Haftada Kendi Sahasında Vestel Manisaspor'la Golsüz Berabere Kalarak, Puan Farkını Artırma Şansından Yararlanamadı.

Fenerbahçe Fırsat Tepti

Fenerbahçe, şampiyonluk yarışındaki en yakın rakibi Beşiktaş'ın puan kaybettiği haftada kendi sahasında Vestel Manisaspor'la golsüz berabere kalarak, puan farkını artırma şansından yararlanamadı.

Beşiktaş'la puan farkını açabilecek şansı yakaladıklarını, ancak bunu değerlendiremediklerini kaydeden Fenerbahçe Teknik Direktörü Arthur Zico, karşılaşma sonrasında düzenlediği basın toplantısında Sarı-lacivertli taraftarların futbolculara destek vermesi gerektiğini söyledi. Zico, futbolcuların şampiyon olmayı çok istediğini belirterek, "Fenerbahçe'yi seven herkes düşünmeli. Bu şampiyonluğu getirecek kişilerin, saha içerisindeki futbolcular olacağını elllerini vicdanına koyup düşünmeli. Onlara güveniyorum. Fenerbahçe'nin iyiliğini isteyen herkes, onlara destek versin. Bana değil, ilk başta futbolcularıma destek verilmesini istiyorum" dedi.

Sergiledikleri mücadele dolayısıyla oyuncularını tebrik eden Brezilyalı teknik adam, şöyle devam etti:

"Manisa'nın kapanacağını tahmin ediyorduk. Yakaladığımız az sayıdaki pozisyonu değerlendiremeyince sonuç böyle oldu. Rakibimiz tüm takım olarak kapandı ve oyunu kendi sahasında kabullendi. Kazanma zorunluluğu nedeniyle futbolcularımda gerginlik vardı. Futbolda gerginliğe kapılınca istenilen hareketleri yapamazsın. Liderlik sorumluluğu, şampiyonluk isteği nedeniyle futbolcularımın üzerinde gerginlik vardı. Acelecilik ve gerginlik nedeniyle istediğimizi yapamadık."

Hiçbir maçın oynamadan kazanılmadığına vurgu yapan Zico, "Futbolda, hatta hayatta hiçbir şey kolay değil. İnsanlar maç başlamadan önce, karşımızda hiçbir amacı olmayan takımlar olacağını zannediyor. Fenerbahçe, 11'e 0 oynayacak sanıyor. Oysa 11'e 11 oynanıyor. Futbolun içindeki hiçbir şey beni şaşırtmıyor artık" diye konuştu.

Basın mensuplarının soruları üzerine Zico, futbol adına bildiği her şeyi takımına yansıtmak zorunda olduğunu dile getirerek, "Taraftar tepki göstermiş olabilir. Bu ilk defa olmadı, son defa da olmayacaktır. Futbolda iyi olduğunuzda varsınız, kötü olduğunuzda yoksunuz. Ben

doğru zamanlarda doğru işler yaptığımı düşünüyorum. Kendi işimden sorumluyum. Bildiğim her şeyi takımıma yansıtmaya çalışıyorum'' ifadelerini kullandı.

Vestel Manisaspor Teknik Direktörü Giray Bulak ise Fenerbahçe'den aldıkları bir puanın kendilerini gelecek haftaya daha özgüvenli bir şekilde taşıyacağını belirterek, "Fenerbahçe karşısında aldığımız bir puan geçen hafta aldığımız Sivasspor galibiyetinden sonra çok önemliydi. Ligde dün ve bugün oynanan maçlardan sonra bizim de puan almamız gerekiyordu. Beşiktaş'ın Sakarya beraberliği, Fenerbahçe'nin iştahını kabartmıştı. Çok fazla atak yönünü düşünmeden orta alan ağırlıklı oynayıp Fenerbahçe'ye baskın yapmayı düşünüyorduk" dedi.

İyi futboldan da öte puana ihtiyaçları olduğunu vurgulayan Bulak şöyle devam etti:

"4-5 gol pozisyonu yakaladık. Sivasspor karşısında aldığımız 3 puanın bize daha da katkı sağlayabilmesi için buradan puan almamız önemliydi."

Vestel Manisaspor Kulübü Başkanı Haluk Çubukçu ise, kendileri açısından büyük önem arz eden 1 puan aldıklarını kaydederek, "İstanbul'a 3 puan için gelmiştik. İki takımın da 3 puana ihtiyacı vardı. Fenerbahçe gibi güçlü bir ekibe fazla pozisyon vermedik. Biraz daha dikkatli olsak maçı kazanabilirdik de. Kalan maçlarımızı kazanarak çıkışımızı sürdürmek istiyoruz" şeklinde konuştu.

Vestel Manisasporlu futbolculardan Şener, teknik direktör Giray Bulak'la bir çıkış yakaladıklarını, bundan sonraki maçlarda da iyi mücadele edip, ligi mümkün olan en iyi yerde bitirmek istediklerini dile getirirken, Okan Koç ise hafta içerisinde çalıştıkları sistemi iyi uygulayarak 1 puan aldıklarını söyledi.

Bu arada maç sonrasında bir grup Fenerbahçeli taraftar, yönetime ve teknik direktör Zico'ya tepki göstererek istifaya davet etti.

(İK-SN-SN-S)

Kaynak: İHA