Fenerbahçe, Ezeli Derbide Beşiktaş'ı Mağlup Etti

Fenerbahçe, Kendi Sahasında Oynadığı Derbi Maçta Ezeli Rakibi Beşiktaş'ı 2-1 Mağlup Etti.

Fenerbahçe, Ezeli Derbide Beşiktaş'ı Mağlup Etti

Fenerbahçe, kendi sahasında oynadığı derbi maçta ezeli rakibi Beşiktaş'ı 2-1 mağlup etti.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Arthur Zico, karşılaşma sonrası yaptığı açıklamada, çok tempolu bir maç olduğunu belirterek, "İki takım adına da gol için bol şansın olduğu bir maç izledik. Çok tempolu bir maç oldu. Bulduğumuz pozisyonların daha fazlasını değerlendirerek sahadan galibiyetle ayrıldık. Maçın ilk dakikalarında 1-0 geriye düşmemize rağmen mağlubiyeti kabul etmedik, ortaya koyduğumuz mücadeleyle derbiden galibiyetle ayrıldık" diye konuştu.

Oyun içinde çok fazla geri pas ve zamanlama hataları yaptıklarını ifaden Zico, "Beşiktaş gibi kaliteli bir ekibe karşı bu tip geri pas ve zamanlama hataları yapmamamız gerekiyor. CSKA Moskova'ya, Kasımpaşa'ya hediye verdik. Bugün Beşiktaş'a da bir sürü hediyeler verdik. Ancak öyle bir rakip çıkar ki karşınıza, maçı kurtaramazsınız. Bunlara dikkat etmemiz gerekiyor" dedi.

Son dakikada sayılmayan Beşiktaş'ın gol pozisyonuyla ilgili soruya ise Zico, "Buna gol diyemeyiz. Çünkü hakem çok önce faul çalmıştı. Böyle atmosferin olduğu statlarda hakemin çaldığı düdük duyulmayabiliyor. Roberto Carlos da duymadığı için atağa devam etti. Bu bir gol pozisyonu değildi" ifadelerini kullandı. Zico, bir soru üzerine Alex'i ikinci yarıda Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde PSV Eindhoven ile yapacakları maçı düşünerek oyundan aldığını söyleyerek, Fenerbahçe yenik durumda olsaydı bile Alex'i kenara

alacağını söyledi.

Karşılaşmanın hakemi İsmet Arzuman ile ilgili Fenerbahçe'nin maç öncesi yaptığı açıklamayla ilgili soru üzerine de Zico, bu tip yorumları desteklemediğini, ancak bu tip yorumlara daha önce Brezilya'da ve İtalya'da da şahit olduğunu söyleyerek, "Hakem dörtlüsü önceden açıklanınca, insanlar daha önceki verdiği kararlara ilgili yorumlar yapabiliyor. Hakem eğer iki tarafın da tepkili olduğu bir isim olunca dikkatler onun üzerine çekiliyor. Ama ben bunun destekçisi değilim. Federasyona bu noktada görev

düşüyor. Mutlaka hakem konusunda hassas olunması gerekiyor. Hakemin kafasının rahat olması gerekiyor. İki tarafın da hoş karşılayacağı hakem verilmeli" diye konuştu.

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam ise, karşılaşmanın genelinde rakipten daha çok gol pozisyonu ürettiklerini, ancak bunları değerlendiremediklerini belirterek, "İki takımın da ligdeki durumu itibariyle önemli bir maç oynadık. Ligin üst sıralarından uzaklaşmamak için buraya puanlar almak için geldik. Maçın genelinde rakipten daha çok gol pozisyonu ürettik. Ancak bunları değerlendiremedik. Rakibimiz ise girdiği az sayıda gol pozisyonlarından ikisini değerlendirdi ve kazandı. Burada alacağımız bir

galibiyet Liverpool maçı öncesi iyi bir moral olabilirdi. Artık bu maçın olumsuz izlerini silip, hafta içerisinde Liverpool ile oynayacağımız Şampiyonlar Ligi maçına konsantre olmalıyız" dedi.

Siyah-beyazlı takımın son dakikada sayılmayan golüyle ilgili soruya ise Sağlam, "Bugüne kadar hakemlerle ilgili konuşmadık. Ankara'da golümüzü vermeyen hakem hakkında da konuşmadık, bugün de konuşmayacağız. Bu sezon hakemlerden yana canımız çok yandı, ama maalesef futbolun içinde böyle şeyler var. Biz çok yaşadık, bu da bizim talihsizliğimiz. Hakemler de insan. Baskı altında maç yönetmeleri çok zor'' şeklinde cevap verdi.

(İY-İY-OK-S)