Fenerbahçe'den Yeni Açıklama

Fenerbahçe'den Yeni Açıklama

Fenerbahçe Kulübü'nden şike soruşturması kapsamında yapılan aramalarla ilgili yeni bir açıklama daha geldi.

Fenerbahçe'den Yeni Açıklama

Fenerbahçe Kulübü, İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen ve kulüp başkanı Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda kişinin gözaltına alınmasıyla ilgili borsaya bir açıklama gönderdi.

Fenerbahçe Sportif Hizmetler Sanayi ve Ticaret A. Ş. 'den Kamuyu Aydınlatma Platformu'na gönderilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Kamuoyunun malumu olan; İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen bir soruşturma kapsamında diğer bazı spor kulüplerinin yöneticileri yanında Fenerbahçe Spor Kulübü'ndeki yöneticilik sıfatları nedeniyle yönetim kurulu başkanımız Sayın Aziz Yıldırım ve yönetim kurulu Üyemiz Sayın Şekip Mosturoğlu gözaltına alınmışlardır.

Bahis konusu soruşturma kapsamında yapılan arama ve incelemeler şirketimiz evrak ve kayıtlarını kapsamamaktadır. Ayrıca şirketimizin soruşturma dönemindeki faaliyet konusunun da soruşturma konusu ile herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır. Soruşturmaya ilişkin açıklanması gereken başka bir husus bulunmamaktadır. Yöneticilerimiz hakkında yürütülen işlemler kapsamındaki gelişmeler özel durumların kamuya açıklanmasına ilişkin düzenlemelere uygun olarak kamuyla paylaşılacaktır. "

FENERBAHÇE'DEN "ŞİKE" AÇIKLAMASI

Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu, sabah gerçekleştirdiği toplantının ardından kulübün internet sitesinde süreç ile ilgili açıklamada bulundu.

Yapılan açıklamada yaşanan süreçte yönetim ve tüm camianın Türk adaletine olan güveninin tam olduğu belirtilerek, "Söz konusu sürecin en kısa zamanda tamamlanarak, adaletin yerini bulacağı konusunda şüphemiz yoktur. Kulübümüz avukatları süreci anbean takip etmekte ve gerekli tüm hukuki girişimler ve değerlendirmeler anında yapılmaktadır."denildi.

Fenerbahçe Spor Kulübü'nün 104 yıllık bir geçmişe sahip ciddi ve büyük bir kurum olduğu vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:"Dünyanın sayılı spor kulüplerinden biri olan, hisseleri borsada işlem gören, yüzlerce çalışanı ve iki bine yakın lisanslı sporcusu bulunan ve dokuz dalda faaliyet gösteren kulübümüz, tüm sportif ve ticari faaliyetlerini dün olduğu gibi bugün de aynen ve kesintisiz biçimde sürdürmektedir ve yarın da sürdürecektir. Şartlar her ne olursa olsun kulübümüz her tür yükümlülüğünü tam ve eksiksiz yerine getirebilecek güçtedir.

Söz konusu soruşturmanın henüz çok yeni olması ve hukuki detayların tam olarak bilinmemesi nedeniyle çok sayıda spekülasyon ve yanlış yorumlar yapılmaktadır. Bilgi kirliliği içerisinde, kulübümüz hakkında yanlış yorumlarda bulunmamak adına, kamuoyunun resmi makamlar ve kulübümüz tarafından yapılan açıklamalar dışında hiçbir açıklama ya da yoruma itibar etmemesini önemle hatırlatırız. Basın kuruluşları ve yorumculardan da beklentimiz, kulübümüz ve camiamıza zarar verebilecek nitelikte ve henüz kesinleşmemiş konular hakkında yanlış yorumlar yapmaktan kaçınmalarıdır.

Milyonlarca taraftarı bulunan, Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütü Fenerbahçe Spor Kulübü, bugün içinde bulunduğu süreçten geçmişte de olduğu gibi yine camiasının kenetlenmesi ile çıkacaktır. "