Fenerbahçe'den Kural Hatası İtirazı

Fenerbahçe'den Kural Hatası İtirazı

Fenerbahçe, Sivasspor Karşısında Alınan 2-2'lik Sonucun Ardından Futbol Federasyonu'na "Kural Hatası" İtirazında Bulundu.

Fenerbahçe'den Kural Hatası İtirazı

Fenerbahçe, Sivasspor karşısında alınan 2-2'lik sonucun ardından Futbol Federasyonu'na "kural hatası" itirazında bulundu.

Kulüp asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, yaptığı açıklamada, müsabakanın başında esame listesinde Serdar Topraktepe'nin isminin yazılı olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"O'nun yerine Gürhan ile başladılar. Futbol müsabakası talimatlarına göre bu bir oyuncu değişikliğidir. Devre arasında buna itiraz ettik ve Serdar'ın oyuna girmemesi halinde bir sorun olmadığı söylendi. Kaldı ki Serdar oyuna girdi. Sivasspor bize göre 3 oyuncu değişikliği kuralını ihlal etmiş, 4 oyuncu değiştirmiş oldu."

Bu durumu hemen Futbol Federasyonu temsilcisine ilettiklerini belirten Mosturoğlu, kararı Merkez Hakem Kurulu (MHK) ve Futbol Federasyonu'nun vereceğini söyledi. Şekip Mosturoğlu, "Yapılan kural hatası gereği maçın 3-0 lehimize tescil edilmesi gerekiyor" diye konuştu.

Maçın hakemi Cem Deda ise maç öncesinde esame listelerinde her iki takımın "İtirazımız yoktur" şeklinde imzaları bulunduğunu söyledi.

Sivasspor'da dağıtılan esame listesinde adı bulunan, ancak ilk 11'de yer almayan 18 numaralı Serdar Topraktepe, konuyla ilgili olarak "Maçta ilk 11'de Gürhan'ın oynayacağı başından belliydi. Bu sadece yanlışlıktır herhalde" dedi.