Fenerbahçe'den Futbol Federasyonu'na Çağrı

Fenerbahçe'den Futbol Federasyonu'na Çağrı

Fenerbahçe Kulübü, İspanya'nın Real Betis Kulübü ile Anlaşan Mehmet Aurelio'nun Menajeri Bayram Tutumlu'yu, Kural Tanımaz Tavır ve Davranışlar İçinde Olmakla Suçlarken, Futbol Federasyonu'nu da Bu Konuda Görev Yapmaya Davet Etti.

Fenerbahçe'den Futbol Federasyonu'na Çağrı

Fenerbahçe Kulübü, İspanya'nın Real Betis Kulübü ile anlaşan Mehmet Aurelio'nun menajeri Bayram Tutumlu'yu, kural tanımaz tavır ve davranışlar içinde olmakla suçlarken, Futbol Federasyonu'nu da bu konuda görev yapmaya davet etti.

Kulüpten yapılan yazılı açıklamada, Aurelio'nun transferinin bugün ortaya çıkan bir durum olmadığı, Bayram Tutumlu'nun, devre arasında bu futbolcuyu, arkadaşı Kezman'ın teknik direktörlüğünü yaptığı Valencia takımına götürüp haksız kazanç elde etmeye çalıştığı belirtilerek, şöyle denildi:

''Bu durumun Valencia Kulübü yetkilileri tarafından anlaşılması üzerine söz konusu transferden vazgeçilmiştir. Bu aşamadan itibaren Tutumlu, futbolcumuz için 3 milyon avro ve kendisi için de 1 milyon avro isteyerek, uzlaşmaz bir tavır içine girmiştir. Ölçüsüz ve hukuksuz isteklerinin kabul edilmemesi üzerine, altında kendi imzası da bulunan sözleşmedeki çift taraflı opsiyon hakkını, kamuoyu önünde inkar etmiş, kulübümüz ve başkanımız hakkında asılsız ve yakışıksız iddialarda bulunmaya başlamıştır.''

Bayram Tutumlu'nun, aynı tarihlerde, sözleşmesi devam eden Vederson ve Deivid'i de ayartarak benzer şekilde takımdan koparmaya ve Valencia'ya götürmeye çalıştığı öne sürülen açıklamada, ''Futbolcumuz Aurelio ile kulübümüz arasında bir yıl süreli bir sözleşme ilişkisi halen mevcuttur. Futbol Federasyonu da bu durumu teyit ve tasdik etmiştir. Futbolcumuzla sürdürülen hukuki ilişki, Futbol Federasyonu'nun bu konudaki düzenlemelerine uygun bir idari işleme dayanmaktadır. Fenerbahçe Kulübü, değerlerine uzanan elleri hukuk mercileri önünde kıracaktır'' denildi.