Fenerbahçe'de Mağlubiyet Şoku Yaşanıyor

Fenerbahçe'de Mağlubiyet Şoku Yaşanıyor

Fenerbahçe, Kayserispor Karşısında Alınan Mağlubiyetin Şokunu Yaşıyor. Teknik Heyet ve Futbolcular Galibiyet İçin Geldikleri Kayseri'den Beklenmedik Bir Mağlubiyet Aldıklarını Açıkladı.

Maçla İlgili Değerlendirmede Bulunan Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, "Maçla İlgili, Maç Öncesinde Rakibin Ciddi Bir Rakip Olduğunu Biliyorduk.

Fenerbahçe'de Mağlubiyet Şoku Yaşanıyor

Fenerbahçe, Kayserispor karşısında alınan mağlubiyetin şokunu yaşıyor. Teknik heyet ve futbolcular galibiyet için geldikleri Kayseri'den beklenmedik bir mağlubiyet aldıklarını açıkladı.

Maçla ilgili değerlendirmede bulunan Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, "Maçla ilgili, maç öncesinde rakibin ciddi bir rakip olduğunu biliyorduk. Ligin en iyi organize olan takımıydı. İlk üç haftaya baktığımda da öyle idi. Bütün bunları bilmemize rağmen oyun sertliğini bir üst seviyeye çıkarmamız gerekirken yapamadık. Kayserispor'un oyun yapısının genel olarak tuzağına düştük. Bizi merkeze doğru çektiler. Duran toplarla bizi avladılar. İkinci yarıda merkezdeki pozisyonumuzu tamir edebilmek için çalıştık. Oyunun ikinci yarısında kontrol bize geçti. Ama sonucu bulamadık. Oyun kontrolünü bize geçirdiğimiz de iki gereksiz hatayla gol yedik. Fenerbahçe'nin kabul etmek istemediği ve benim de kabul edemeyeceğim bir şeydi. Kayserispor'u kutluyorum. İyi organize oldular" dedi.

Defans ile ilgili yaşanan sıkıntıların sorulması üzerine Kocaman, "Skoru lehimize çevirecek futbolcuları düşündüm. Sakınan göze çöp batar denilir. Öyle oldu. İki stoperimizin sakatlanma riski vardı. Biraz orta saha ağırlıklı olmasını istedik" diye konuştu.

Gazetecilerin, Bilica'nın getirilmemesi ve defansta Yobo'non tercih edilmesini sorulması üzerine Aykut Kocaman, "Yobo bir tercihti. Başladık. 10 gün sonra başlayacaktı. Beşiktaş maçını da düşününce tercih ettik. Yobo'nun sakatlığı bir küçük yırtık olduğunu öğrendik. Ne olur bilmiyorum" diye konuştu.

Fenerbahçeli oyuncu Nıang, hayal kırıklığına uğradıklarını belirterek, "İyi bir futbol ortaya koyamadık. Biran önce unutup önümüzdeki haftalar için çalışmalıyız. Pas hatasına, İyi oynamadık. Oyunun genelinde iyi değildik. Çalışmamız gerekiyor. Yeni oyuncular var. Takım yeniden oluşuyor. Biz Türk futboluna alışmaya çalışıyoruz. Daha iyi olmak için çalışmamız gerekiyor" dedi. Fenerbahçe kalecisi Volkan, "Bu maçın fazla değerlendirmesi yok. İlk yarıda Nıang'ın şutu ve ikinci yarıdaki gol pozisyon dışından yoktu. Takım olarak iyi çalıştık. İdmandaki performansı buraya yansıtamadık. Çünkü 2-3 farklı galibiyet bekliyorduk. Kayserispor kadar koşmadık. Mücadele etmedik. Genç bir ekip. Kendilerini tebrik ediyoruz. Artık Beşiktaş maçını kazanarak ligde puan açılmasını önlememiz gerekiyor" dedi.

Kaleci Volkan da sakatlığının tamamen geçtiğini anımsatarak, "Sakatlık sonrasında ilk oynadığım maçta da kazanmak isterdim" dedi. Bilica'nın yokluğunun sorulması üzerine Volkan, "Bilica'yı aradın mı sorusu yanlış. Çünkü bütün futbolcular çok iyi. Yobo ilk maçta idi ve sakatlandı. Sonuç olarak goller geldi. Artık mağlup olduk. İyi oynayıp oynamamak önemli değil. Bireysel olarak bizler çok iyi futbolcuyuz. Takım olamadık. Takım olma yolunda ilerliyoruz. Bundan sonra iyi olacağımıza inanıyorum" şeklinde konuştu.