Fenerbahçe'de Kasımpaşa Maçı Hazırlıkları Başladı

Fenerbahçe, Turkcell Süper Ligi'nin 27. Haftasında Kasımpaşa ile Oynayacağı Maçın Hazırlıklarına Akşam Saatlerinde Yaptığı Antrenmanla Başladı.

Fenerbahçe'de Kasımpaşa Maçı Hazırlıkları Başladı

Fenerbahçe, Turkcell Süper Ligi'nin 27. haftasında Kasımpaşa ile oynayacağı maçın hazırlıklarına akşam saatlerinde yaptığı antrenmanla başladı.

Samandıra Tesisleri'nde Teknik Direktör Arthur Zico yönetiminde gerçekleştirilen ve yaklaşık 1.5 saat süren antrenmanda Sarı-lacivertli futbolcular, düz koşu ve ısınma hareketlerinin ardından pas çalışması ve dar alanda tek pasa dayalı çift kale maç yaptı. Antrenmana Teknik Direktör Arthur Zico'dan izin alarak sakatlığını kontrol ettirmek üzere İspanya'ya giden Brezilyalı yıldız Roberto Carlos ile sağ dizinde ağrısı bulunan Deivid katılmazken, sakatlığının tedavisi süren Deniz Barış ise takımdan ayrı düz koşu yaptı. Antrenmanın başında takımın toplu halde koştuğu sırada sahayı sulayan fıskiye sistemine ayağı takılan Semih Şentürk yere düştü. Önemli bir durumu olmayan Semih Şentürk, çalışmaya devam etti.

Bu arada, antrenmanı izleyen Saklıbahçe Eğitim Kurumları'ndan bir grup öğrenci, çalışma sonrası takım kaptanı Alex ve Sırp golcü Kezman'a çiçek verdi. Öğrenciler, daha sonra Alex ve Kezman ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Öte yandan, antrenman sonrası France Football Dergisi, Teknik Direktör Arthur Zico ile bir röportaj yaptı. Fenerbahçe, yarın akşam saatlerinde basına kapalı yapacağı antrenmanla Kasımpaşa maçının hazırlıklarını sürdürecek.

SAKAT FUTBOLCULARIN DURUMU Kulüp Doktoru Piyer Arzuman, sakatlığı bulunan oyuncular Deniz, Deivid, Roberto Carlos ve Semih'in son durumları hakkında bir açıklama yaptı. Sakatlığı bulunan oyuncuların genel durumlarının iyi olduğunu belirten Arzuman, "Deniz Barış'ın tendonundan ufak parçalar alındı. Deniz'in durumu iyi, düz koşulara yeniden başladı, sakatlığı süresince yaptığı çalışmalar nedeniyle kondisyonu da iyi. Roberto Carlos'un sakatlığıyla ilgili son kontroller Madrid'de ve Madrid'den döndükten sonra burada yapılacak. Roberto Carlos, büyük bir ihtimalle Kasımpaşa maçında oynayabilecek. Ancak bir aksilik olur da Kasımpaşa maçında oynayamasa bile, Beşiktaş maçında kesin olarak oynayabilecek. Deivid, dizinde ufak bir ağrı hissettiği için bugün antrenmana çıkmadı ve salonda çalıştı. Deivid'in dizinde önemli bir şey yok. Yarın takımla birlikte çalışmalara katılacak. Baldırında çekme hisseden Semih ise kendini iyi hissetti ve bugün arkadaşlarıyla birlikte antrenmana katıldı. Şu an için Semih'te de hiçbir sorun yok" dedi.

(İY-İY-OK-S)