Fenerbahçe'de Bir Şampiyonluk Sevinci Daha

Fenerbahçe'de Bir Şampiyonluk Sevinci Daha

Türkiye Bayanlar Basketbol Ligi Play-off Serisinde Beşiktaş Cola Turka'yı 59-57 Yenerek Şampiyonluğa Ulaşan Fenerbahçeli Oyuncular ve Taraftarlar, Maç Sonrası Büyük Sevinç Yaşadı.

Fenerbahçe'de Bir Şampiyonluk Sevinci Daha

Türkiye Bayanlar Basketbol Ligi play-off serisinde Beşiktaş Cola Turka'yı 59-57 yenerek şampiyonluğa ulaşan Fenerbahçeli oyuncular ve taraftarlar, maç sonrası büyük sevinç yaşadı.

Sarı-lacivertli oyuncular, maç sonunda başlarına taç takıp, kanarya yağmurlukları giydi ve sevinç gösterilerinde bulundu.

Fenerbahçe'ye maç sonunda şampiyonluk kupasını, Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel verdi. Kulüp başkanı Aziz Yıldırım ve sarı-lacivertli yöneticiler de oyuncuları ayakta alkışladı.

Fenerbahçe'den önce ikincilik kupası ve madalyalarını almak üzere sahanın ortasına gelen Beşiktaşlı oyuncular ve teknik heyete, sarı-lacivertli taraftarlar yabancı maddeler atıp, küfürlü tezahüratta bulundu.

Oyuncular, kendilerini yabancı maddelerden korumaya çalışırken, durumu protesto eden siyah-beyazlılar, kupa törenine katılmadan soyunma odasına gitti.

Maç sonunda da sarı-lacivertli taraftarlar, Beşiktaşlıların olduğu bölüme yabancı maddeler attı ve iki grup arasında tartışmalar yaşandı.

Salonu dolduran Fenerbahçeli taraftarlar, karşılaşma öncesinde ve başında, toplu halde ezeli rakiplerine küfürlü tezahüratlar yaptı.

Maç sırasında Beşiktaşlı oyuncu Yasemin'e yapılan küfürlü tezahürat üzerine, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ayağa kalkarak, taraftarları küfürlü tezahüratta bulunmaması için uyardı. Yıldırım, taraftarların yanına kadar giderek, sadece takımlarını desteklemelerini istedi, ancak sarı-lacivertli taraftarlar zaman zaman, özellikle Yasemin'e küfürlü tezahürat etmeyi sürdürdü. Ayrıca, tribünlerde Yasemin ve Beşiktaş ile ilgili kötü sözler içeren pankartlar da dikkat çekti.

Salonda potaların üstünde bulunan 24 saniye cihazlarının çalışmaması nedeniyle karşılaşma 10 dakika geç başladı.