Fenerbahçe-Bursaspor maç sonu

Fenerbahçe Teknik Direktörü Arthur Zico, Bursaspor maçının ilk 15 dakikası hariç çok kötü bir futbol ortaya koyduklarını ve bunun sonucunda sahadan mağlubiyetle ayrıldıklarını söyledi.

Fenerbahçe-Bursaspor maç sonu

Fenerbahçe Teknik Direktörü Arthur Zico, Bursaspor maçının ilk 15 dakikası hariç çok kötü bir futbol ortaya koyduklarını ve bunun sonucunda sahadan mağlubiyetle ayrıldıklarını söyledi.

Fenerbahçe'nin kendi evinde Bursaspor'a 2-0 mağlup olduğu karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Zico, maçın ilk 15 dakikasında iyi oynadıklarını; fakat daha sonra oyun disiplininden koptuklarını belirterek, "On beş dakikadan sonra biz biz olmaktan çıktık. Sürekli topu ileri şişiren takım olduk. Bugün iyi günümüzde değildik. Rakibimizde iyi mücadele etti. Sanki bu akşam Bursaspor şampiyonluğua oynuyormuş, bizim takımımız oynamıyormuş gibi bir görüntü verdik. Beklemediğimiz derecede kötü oynadık." dedi.

Bir basın mensubunun yoğun maç trafiğinden dolayı mı yedek kadro ile çıktıkarı şeklindeki sorusuna Brezilyalı çalıştırıcı, "Bu durum oyuncuları dinlendirme olarak algılanabilir. Fakat Fenerbahçe'de oynayan her futbolcu kendini hazır tutmaladır. Bazı oyuncularım yoğun maç trafiğinden dolayı yorgundu bende dinlendirdim. Genelde Avrupa Kupası maçlarından sonra oynadığımız lig maçlarında istediğimiz sonuçları alamıyoruz. Geçen sezon da Kadıköy'de Bursaspor'a Avrupa kupası maçından sonra kaybetmiştik. Bütün futbolcularım saha içinde gerektiği gibi davranmadı. Kararımdan pişman değilim. Daha dinç oyuncuları güvendiğim için sahaya sürdüm." diye cevap verdi.

Zico, futbolcularnı yoğun maç trafiğinde oynamaya alışmaları gerektiğini kaydederek, "Günümüz futbolunda 3 günde bir maç oynamamızı emrediyor. Biz de oynayacağız. Futbolcular da makinaya dönecek." dedi.

AYBABA: "KADRO SÜRPRİZ OLDU"

Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba da, Fenerbahçe'nin kendilerine karşı sürdüğü kadroyu görünce oldukça şaşırdığını söyledi. Aybaba, kadroyu görünce hemen gerekli değişiklileri yaparak, rakiplerine karşı üstünlük kurduklarını ve sahadan galibiyetle ayrılmasını bildiklerini kaydetti.

Fenerbahçe'nin yedeklerden oluşan bir kadro ile sahaya çıkmasını beklemediklerini ifade eden Aybaba, ''Biz Alex'li normal kadroya göre bir sistem yapmıştık. Kadro elimize geldiğinde, değişim yaptık ama yetiştiremedik. 26. dakikada Fatih Serkan'ın yerine Sinan'ı aldık ve rakibimize üstünlük kurduk.'' dedi.

Bir gazetecinin, ''Can ile Yasin'i yan yana görence ne düşündünüz?'' sorusu üzerine, ''Bir an önce Sinan'ı oyuna sokmayı düşündüm.'' diye yanıt verdi.