Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım Ergani'de Okul Açtı

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Annesi Sermet Yalçın Adına Memleketi Diyarbakır'ın Ergani İlçesinde Anadolu Lisesi Yaptırdı. Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Okulun Açılışını İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu ile Birlikte Yaptı. Aziz Yıldırım, Burada 'En Büyük Başkan' Tezahüratlarıyla Karşılandı.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım Ergani'de Okul Açtı

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, annesi Sermet Yalçın adına memleketi Diyarbakır'ın Ergani İlçesinde Anadolu Lisesi yaptırdı. Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, okulun açılışını İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu ile birlikte yaptı. Aziz Yıldırım, burada 'En büyük başkan' tezahüratlarıyla karşılandı.

İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu ve Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, öğle saatlerinde kara yoluyla Elazığ'dan Diyarbakır'ın Ergani İlçesine geldi. Annesi Sermet Yalçın adına yaptırdığı okula gelen Başkan Yıldırım, burada büyük bir kalabalık tarafından karşılandı. Okulun giriş kısmında kurulan platforma çıkan Bakan Aksu ve başkan Yıldırım'a taraftarlar tarafından adlarının yazılı olduğu 21 numaralı Diyarbakırspor formaları verildi.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Erganili olduğunu ve doğduğu yerde değil ekmek yediği yerde yaşamını sürdürdüğünü belirterek, "Sizler gibi buranın çocuğuyum. Annem ve babam buralı, ben de buralıyım. Doğduğumuz yerde değil ekmek yediğimiz yerde yaşamımızı devam ettiriyoruz. Ama bugün önemli bir gün benim için, çünkü rahmetli annem adına okul yaptırdım. Annelerimiz kutsaldır, ailelerimizin en kutsal varlıkları annelerdir. Rahmetli annem için bir okul daha yaptırdım, bu da ikinci okul. Bunu da açtığım için çok mutluyum. Eğitime yapılan bir katkı. Çağdaş olmak için bilgili olmak gerekir. Bilgiyi de veren okullarımızdır, eğitimdir. Sizlerin istekleri Diyarbakır'a destekle ilgili, Fenerbahçeli yönetici arkadaşlarla birlikte teşekkür ediyoruz" dedi.

Sermet Yalçın Anadolu Lisesi'nin kurdelesini İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Nihat Özdemir, yöneticiler ve milletvekilleri ile birlikte kesen Başkan Aziz Yıldırım, daha sonra sınıfları gezdi. Öğrenciler, hangi takımı tuttuklarını soran Başkan Yıldırım'a, Fenerbahçe takımını tuttuklarını söyledi. Protokol ile birlikte sınıfları gezen Başkan Yıldırım'a çıkışta taraftarlar sevgi gösterilerinde bulundu.

(AŞ-EST-KÇ-HO-Y)

Kaynak: İHA