Fenerbahçe, Antalyaspor Maçı Hazırlıklarını Sürdürdü

Fenerbahçe, Antalyaspor Maçı Hazırlıklarını Sürdürdü

İstanbul (dha) Cumartesi Günü Antalyaspor İle Karşılaşacak Olan Fenerbahçe, 2 Saat Süren Antrenmanla Hazırlıklarını Sürdürdü.idmana, A Milli Ve Ümit Milli Takımında Forma Giyen Oyuncularda Katıldı. Milli Takımlarda 90 Dakika Forma Giyen Futbolcular, Düz Koşunun Ardından Tesislere Geçtiler.brezil...

Fenerbahçe, Antalyaspor Maçı Hazırlıklarını Sürdürdü

İSTANBUL (DHA) Cumartesi günü Antalyaspor ile karşılaşacak olan Fenerbahçe, 2 saat süren antrenmanla hazırlıklarını sürdürdü.
İdmana, A milli ve ümit milli takımında forma giyen oyuncularda katıldı. Milli takımlarda 90 dakika forma giyen futbolcular, düz koşunun ardından tesislere geçtiler.
Brezilyalı teknik çalıştırıcı, idmandan önce futbolcularıyla 10 dakika süren bir toplantı yaptı. Milli takımdan dönen futbolcular, Zico ile tek tek tokalaştı. Sarı-lacivertliler, ısınma ve düz koşunun ardından, kısa bir taktik çalışma yaptılar. Kanat ve hücüm organizasyonu çalışmalarının ardından, idmanın son bölümünde Zico, takımın golcüleri Kezman, Deivid De Souza, Tuncay ve Semih Şentürk`ü ayrı olarak gol organizasyonu çalıştırdı.
Fenerbahçe`nin Nobrenin yerine transfer ettiği Souza`da, top tekniğinin ne kadar yüksek olduğunu idmanda gösterdi. Tecrübeli futbolcu, kafasında topu uzun süre düşürmeden tuttu ve topla estetik hareketler yaptı.
Antrenmanın son bölümünde Zico, Kezman, Deivid, Kemal, Semih ve Tuncay`a özel olarak gol çalışması yaptırdı.
Futbolcular önce ayakla, ardından da Brezilyalı teknik adamın eliyle attığı toplarda kafayla gol bulmaya çalıştı. Çalışmanın sonunda Zico, Tuncay`dan rövaşatayla gol atmasını istedi. Zico`nun eliyle attığı topa ilk vuruşunda başarılı olamayan Tuncay, ikincisinde güzel bir rövaşata golü atınca, Brezilyalı teknik adam, kendisini cezalandırarak 10 şınav çekti.

Zico, Antalyaspor maçına çıkacağı ilk 11`i yarınki antrenmanda belirleyecek. Defansın sağ kanadında Önder ve Kerim arasında kalan teknik direktör Zico, orta sahanın da solunda Tuncay ve Tümer arasında bir tercih yapacak. Bu futbolcuları küstürmemek için, Antalya maçında 45`er dakika görev vermesi bekleniyor.
Sarı-lacivertliler, Antalyaspor maçı hazırlıklarını yarın saat 18.00`de yapacağı idmanla tamamlayacak.
Öte yandan UEFA`nın yeni belirlediği ve Türkiye liglerinde bu haftadan itibaren uygulanmaya başlanacak kurallar, Fenerbahçeli futbolculara yazılı olarak verildi. Yeni kuralların yazılı olduğu kağıtların, tüm futbolculara imza karşılığı teslim edildiği bildirildi.