Fenerbahçe: 76 Galatasaray: 72

Avrupalıların Düellosu Nefes Kesti, F.bahçe Ülker Fırtına Gibi Başladığı Maçta 23 Sayılık Avantaj Yakaladı. 3. Periyotta Rüzgár Tersine Geri Döndü. Cimbom Oyunu Yönlendirdi. Ancak Kanarya, Uzatmada Rövanşı Almasını Bildi.

Fenerbahçe: 76 Galatasaray: 72

Avrupalıların düellosu nefes kesti, F.Bahçe Ülker fırtına gibi başladığı maçta 23 sayılık avantaj yakaladı. 3. periyotta rüzgár tersine geri döndü. Cimbom oyunu yönlendirdi. Ancak Kanarya, uzatmada rövanşı almasını bildi.

TÜRK basketbolunun ezeli rakipleri Fenerbahçe Ülker ile Galatasaray Cafe Crown, dün gece öyle bir resital sundular ki, izleyenleri mest etti... Avrupalılar’ın düellosunda gülen taraf 76-72’lik skorla ev sahibi Fenerbahçe Ülker oldu. Maçı kazanan sarı lacivertliler, bu sonuçla rakibinden rövanşı alırken, olası play off eşleşmesinde de durumu eşitledi.

Mücadelenin birinci dakikasından son saniyesine kadar, soluk soluğa takip ettiğimiz randevuda aslında kazanan Türk basketbolu idi. Abdi İpekçi’yi dolduran binlerce taraftarın şovlarıyla basketbolumuzda unutulmaz bir gece yaşatan iki ekip, salonu alkışlar eşliğinde terk etti. Ezeli rakipler, kalitenin tavan yaptığı Beko Ligi’nin neden dünyanın en iyi 4 liginden biri olduğunu tüm dünyaya bir kez daha kanıtladı.

İlk yarıda fırtına gibi esen sarı lacivertliler, bir ara 23 sayılık fark yakaladı. Ancak Fatih Solak’ın oyuna girmesiyle toparlanan Galatasaray, önce farkı eritti, Brown ve Gaines’in basketleriyle bitime 4.30 dakika kala 58-57 öne geçti. Kıran kırana geçilen son dakikalarda skor tabelası sürekli el değiştirince, maç 66-66’lık eşitlikle uzatmaya gitti. Uzatmada daha istekli gözüken ve rakibinin pota dibine inmesine izin vermeyen Fenerbahçe Ülker, salondan 76-72 üstün ayrıldı.

á SALON: Abdi İpekçi

á HAKEMLER: Emin Moğulkoç (***), Fatih Arslanoğlu (***), Uğur Özen (**)

FENERBAHÇE ÜLKER: White (*) 4, Solomon (***) 11, Mirsad (**) 4, Ömer Onan (**) 7, Semih (***) 9, Demir Kaan (**) 4, Vidmar (**) 10, Oğuz (**) 5, Kinsey (***) 10, Ömer Aşık (**) 3, Preldzic (***) 9

GALATASARAY CAFE CROWN: Hite (*) 2, Tufan (**) 6, Gaines (***) 16, Owens (**) 10, Fatih Solak (***) 4, Dee Brown (***) 11, Cenk Akyol (**) 10, Cüneyt (**) Erden 11, Jonhsen (*) 2

á 1.PERİYOT: 23-10, á DEVRE: 42-28, á 3.PERİYOT: 54-50, á NORMAL SÜRE: 66-66

Kaynak: DHA