Fenerbahçe 3 Puanı 3 Golle Aldı

Turkcell Süper Lig'in 21. Haftasında Fenerbahçe, Kendi Sahasında Gençlerbirliği Oftaşspor'u 3-1 Yenerek 3 Puanın Sahibi Oldu.

Fenerbahçe 3 Puanı 3 Golle Aldı

Turkcell Süper Lig'in 21. haftasında Fenerbahçe, kendi sahasında Gençlerbirliği Oftaşspor'u 3-1 yenerek 3 puanın sahibi oldu.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Arthur Zico, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, Gençlerbirliği Oftaşspor karşısında iyi mücadele ettiklerini ve haklı bir galibiyet aldıklarını belirterek, "Sahada yaratıcılığımızı göstermeye çalıştık ve iyi mücadele ettik. Rakibimiz şu andaki konumunu hak ettiğini gösterdi. Sert savunma yapıyorlar ve hızlı bir şekilde hücuma çıkıyorlar. Ancak ikili mücadelelerin çoğundan galip çıkınca hak ettiğimiz bir galibiyet aldık" dedi.

Gençlerbirliği Oftaşspor karşısında sahaya ilk 11'de çıkan yeni transfer Maldonado'nun iyi bir performans gösterdiğini kaydeden Brezilyalı teknik adam, "Maldonado 2 aydır oynamamasına rağmen fizik kondisyon olarak iyi durumdaydı. Yerini yadırgamadı, uzun süredir oynuyormuş gibi bir performans gösterdi. Aslında Selçuk oynayacaktı, ama hastalandığı için son anda bu değişikliği yaptık" şeklinde konuştu.

Arthur Zico, Kemal ile ilgili bir soru üzerine de, "Oyun sistemimde ön liberolarımdan bir tanesini defansif, diğerini ofansif oynatıyoruz. Aurelio oynayamayacağı zaman tercihim Kemal'dan yanadır, ama Aurelio son zamanlarda iyi bir performans gösteriyor. Benim kafamda oluşturduğum şablon böyle. Ben, Kemal'i ofansif bir ön libero olarak düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Gençlerbirliği Oftaşspor Teknik Direktörü Osman Özdemir ise, Fenerbahçe karşısında iyi bir oyun ortaya koyamadıklarını belirterek, "Fenerbahçe çok iyi oynayarak, haklı bir galibiyet aldı. İlk kez çıktığımız bu seyirci önündeki atmosfer bizi olumsuz etkiledi. Artık ligde bundan sonraki maçlarda iyi neticeler alıp sezonu iyi bir yerde tamamlamak istiyoruz" diye konuştu.

(İY-KÇ-OK-S)

Kaynak: İHA