Fener, Seride 1-0 Öne Geçti

Fenerbahçe Ülker, Beko Basketbol Ligi Play-off Final Serisi İlk Maçında Türk Telekom'u 100-72 Yenerek Seride 1-0 Öne Geçti.

Fener, Seride 1-0 Öne Geçti

Fenerbahçe Ülker, Beko Basketbol Ligi play-off final serisi ilk maçında Türk Telekom'u 100-72 yenerek seride 1-0 öne geçti. Serideki ikinci maç ise, 27 Mayıs Salı günü yine Abdi İpekçi Spor Salonu'nda yapılacak.

Türk Telekom Antrenörü Ercüment Sunter, maç sonrası yaptığı açıklamada, beklemedikleri bir mağlubiyet aldıklarını belirterek, "Fenerbahçe'nin şut yüzdeleri oldukça yüksekti. Oldukça iyi oynadılar. Bizim ise yumuşak oyunumuz bize mağlubiyeti getirdi. Artık bu maç geride kaldı, önümüzde çok uzun bir seri var. Her maçı farklı düşünmemiz lazım. Bu skorun gerçek gücümüzü yansıtmadığını biliyorum" dedi.

Fenerbahçe Antrenörü Bogdan Tanjevic ise, kazandıkları için mutlu olduklarını söyleyerek, "Çok iyi bir oyun oynadık. Maçın büyük bölümünde üstün olan taraf bizdik. Süreyi daha fazla paylaştırdık oyuncularımıza. Önümüzde çok uzun bir seri var. Bu nedenle bu maçta çok fazla enerji harcayan oyuncularımızı dinlendirme fırsatı bulduk. Kazandığımız için mutluyuz" diye konuştu.

Sarı-lacivertli taraftarlara da teşekkür eden Tanjevic, "Salondaki atmosfer çok mükemmeldi. Taraftarlarımız oyuncularımıza adeta birer kanat taktı. Önümüzdeki maçta da desteklerini bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Ülker takım kaptanı Mrsic de, "İlk maçı kazanmamız bizim için çok önemliydi. Kazandığımız için mutluyuz, tüm arkadaşlarımı kutluyorum. Herkes elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştı. O yüzden farklı bir galibiyet elde ettik. Taraftarlarımızı da kalpten tebrik ediyorum. Bize müthiş destek veriyorlar. İnşallah salı günü de taraftarlarımızın desteğiyle kazanır ve seride 2-0 öne geçeriz" şeklinde konuştu.

Sarı-lacivertli basketbolcu Ömer Onan ise, henüz kazanılmış bir şeyin olmadığını söyleyerek, "Bizim için iyi bir galibiyet, ama daha kazanılmış bir şey yok. Seride 1-0 öne geçtik. Salı günü aynı şekilde taraftar desteği olursa yine kazanacağımıza inanıyorum" dedi.

Tecrübeli basketbolcu Mirsad Türkcan da, "Saha avantajının ve seyircinin de müthiş desteğiyle 1-0'lık galibiyet bizim için çok iyi oldu. İnşallah ikinci maçı da kazanarak ev sahibi avantajını devam ettirmek istiyoruz. Salı günü de bu işin mücadele kısmını iyi yaparsak seyircimizin de desteğiyle kazanır, seriyi 2-0 yaparız. Bundan sonra Ankara'da da elimizden gelenin en iyisini yapacağız ve seriyi tamamlayacağız" diye konuştu.

(İY-İY-CC-S)

Kaynak: İHA