Fener'in Uyanışı

İlk İki Maçından Eli Boş Ayrılan F.bahçe Ülker, İtalyan Rakibine Nefes Aldırmadı, Farkı da Bir Ara 20 Sayıya Çıkardı. Solomon, İbrahim ve Mirsad'la Coştu, Euroleague C Grubu'nda Siftah Yaptı.

Fener'in Uyanışı

İlk iki maçından eli boş ayrılan F.Bahçe Ülker, İtalyan rakibine nefes aldırmadı, farkı da bir ara 20 sayıya çıkardı. Solomon, İbrahim ve Mirsad’la coştu, Euroleague C Grubu’nda siftah yaptı.

EUROLEAGUE C Grubu’nda galibiyeti olmayan iki takımdan Fenerbahçe Ülker, konuk ettiği Lottomatica Roma’yı farklı yenerek hem moral buldu, hem de ilk galibiyetini aldı: 85-66. Oyuna Solomon, Ömer, Wright, Semih, Mirsad beşiyle başlayan temsilcimiz, İtalyan rakibine oranla daha etkiliydi.

Semih ve White’ın ilk beşte yer alması koç Tanjevic’in Roma karşısında uyguladığı bir taktikti. Pota dibinde, Semih’le başarılı olan sarı lacivertliler, Solomon’ın sayılarıyla da rakibine üstünlük sağladı. İlk çeyreğin sonunda İbrahim’in oyuna girmesi skor olarak, Fenerbahçe’yi rahatlattı. Mirsad’ın savunmada üst üste aldığı ribaundlar hem takımını coşturdu, hem de seyirciye zevkli anlar yaşattı. Bu arada Mrsic’in (Kaan Demir) devreye girmesi ve arka arkaya attığı sayılar, bir anda Fenerbahçe Ülker lehine farkı açtı.

Bundan sonra kaybetmemeli

Euroleague’de iddialı duruma gelebilmek için evinde maç kaybetmemek gerekir. Fenerbahçe Ülker de Roma önünde farklı galip gelirken içerde kaybettiği Real Madrid maçının bir anlamda acısını çıkartmış oldu. Sarı lacivertlilerin bu gruptan çıkabilmesi için bundan sonraki maçları sahasında kaybetmemesi gerektiği gibi deplasmanda da maç kazanarak, kaybettiği Real Madrid karşılaşmasını telafi etmesi gerekiyor.

Öte yandan Tanjevic, oyun sistemini yavaş yavaş oturtuyor. Şu anda takımda Ömer, Mirsad ve İbrahim performans olarak iyi durumdalar. Ancak iddialı bir konuma gelebilmek için pota dibinde oynayan Semih ve Oğuz’un da istikrarlı bir çizgiye ulaşmaları gerekiyor.

F.BAHÇE ÜLKER-ROMA

á SALON: Abdi İpekçi

á HAKEMLER: Carl Jungebrand (**) (Finlandiya), Dani Herrezuelo (**) (İspanya), Spiros Contas (**) (Yunanistan)

FENERBAHÇE ÜLKER: Solomon (***) 21, Ömer (***) 6, White (*) 2, Semih (**) 8, Mirsad (***) 13, Oğuz (**) 4, Demir Kaan (***) 14, Rasim (*), İbrahim (***) 17

LOTTOMATICA ROMA: Ukic (**) 9, Ray (**) 9, Hawkins (**) 6, Gabini (**) 6, Lorbek (**) 15, Stefansson (**) 13, Tonolli (*), Fucka (**) 6, Giachetti (*) 2

á 1.PERİYOT: 20-10, á DEVRE: 42-34 (F.Bahçe Ülker lehine), á 3.PERİYOT: 65-47

Kaynak: DHA