Fener Alayı Yürüyüşü, PKK'yı Lanet Yürüyüşüne Dönüştü

Fener Alayı Yürüyüşü, PKK'yı Lanet Yürüyüşüne Dönüştü

Malatya İnönü Üniversitesi Tarafından Cumhuriyet'in Kuruluşunun 84. Yılı Kutlamaları Kapsamında Düzenlenen Fener Alayı Yürüyüşünde, Terör Örgütü PKK Lanetlendi. Öğrenciler, PKK'yı Lanetleyerek "Hepimiz Mehmetçiğiz" Pankartını da Taşıdı.

Fener Alayı Yürüyüşü, PKK'yı Lanet Yürüyüşüne Dönüştü

Malatya İnönü Üniversitesi tarafından Cumhuriyet'in kuruluşunun 84. yılı kutlamaları kapsamında düzenlenen fener alayı yürüyüşünde, terör örgütü PKK lanetlendi. Öğrenciler, PKK'yı lanetleyerek "Hepimiz Mehmetçiğiz" pankartını da taşıdı.

İnönü Üniversitesi'nin kampüs alanındaki Cumhuriyet Meydanı'nda başlayan fener alayı yürüyüşüne Rektör Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu ile birlikte çok sayıda davetli, öğretim görevlileri ve öğrenci katıldı. Yürüyüşte öğrenciler dev Türk bayrağı ile Atatürk posterleri taşıdı. Yürüyüş esnasında öğrenciler, "Hepimiz Mehmetçiğiz", "Kahrolsun PKK", "Terörü lanetliyoruz", "Vatan bir bütündür, parçalanamaz", "Ne mutlu Türk'üm diyene", ifadelerinin yer aldığı pankartları taşıdı. Yürüyüş esnasında sık sık terör örgütü

aleyhine sloganlar atıldı.

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu, yürüyüş esnasında yaptığı konuşmasında, "Bağımsızlığımızı tehdit ediyorlar. Onlara karşı Türk ulusu yavaş yavaş bilinçleniyor. Kendisine oynananların, bu ülkenin üzerinde oynananların her gün biraz daha fazla farkına varıyor. Bu dönem aslında 1919 koşullarından aslında hiç farklı değildir. Bütün aktörler aynıdır. Milletimiz, 1919 ruhu gibi, 1915 ruhu gibi 1923 ruhu gibi bütün dünyaya gereken dersi verecektir" dedi.

Yürüyüşe katılan bir gazi ise "Biz tekrar askere gitmek istiyoruz. İkinci madalya takmak istiyoruz" ifadelerini kaydetti.

Yürüyüş sonunda havai fişek gösterisi yapıldı. Yürüyüşe katılan öğrencilere kuru fasulye, pilav ve turşudan oluşan yemek ikramı yapıldı.

(BK-OK-Y)