Felipe Melo'dan Açıklamalar

Galatasaray yeniden kiralık olarak anlaşma sağladığı Brezilyalı yıldız Felipe Melo, hedefinin sarı-kırmızılı formayı tekrar giymek olduğunu belirterek, transferinin gerçekleşmesiyle rüyalarının gerçek olduğunu söyledi.

Felipe Melo'dan Açıklamalar

Galatasaray yeniden kiralık olarak anlaşma sağladığı Brezilyalı yıldız Felipe Melo, hedefinin sarı-kırmızılı formayı tekrar giymek olduğunu belirterek, transferinin gerçekleşmesiyle rüyalarının gerçek olduğunu söyledi.

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde sabah saatlerinde yapılan antrenmana takımla birlikte çıkan Melo, transferi ile ilgili GS TV'ye açıklamalarda bulundu. Galatasaray'a döndüğü için çok mutlu olduğumu belirten Melo "Biliyorsunuz her zaman söylediğim gibi, benim tek hedefim Galatasaray formasını tekrar giyebilmekti. O yüzden rüyalarım gerçek oldu ve Galatasaray formasını tekrar giyme şansı buldum. Tabii ki süre biraz uzadı, o yüzden bugün antrenmanlara katılabildim. Fizik olarak mutlaka ilerleyen günlerde daha iyiye olacağımı düşünüyorum. Bir an önce Galatasaray forması ile maçlara çıkmak istiyorum. Geçen sene şampiyon olmuş, çok büyük başarılara imza atmış bir takım var bu sene de mutlaka onların daha iyileri gerçekleşecektir" şeklinde konuştu.

"DÜN YAPILAN KARŞILAMA BENİ ÇOK DUYGULANDIRDI"

Galatasaray taraftarı ile arasındaki ilişkiye de değinen Brezilyalı, "Buraya gelmeden önce Twitter yoluyla internetten devamlı taraftarlarımız Felipe ne zaman gelecek, niye gelmedi tarzı şeyler paylaştılar. Bütün bunlar beni çok mutlu etti, ben de buraya gelmek için gerçekten can atıyordum. Dün yapılan karşılama beni çok duygulandırdı. Beni ne kadar sevdiklerini biliyordum ama dün bir kere daha bunu görme fırsatını buldum. Bir kere daha bunu bana gösterdiler. O yüzden bütün Galatasaray taraftarına çok teşekkür ediyorum, ben de tabiri caizse onlara aşığım, onları çok seviyorum. Hem taraftarları, hem kulübümü, hem formamı çok seviyorum o yüzden buraya döndüğüm için bir kez daha çok mutlu olduğumu belirtmek isterim" ifadelerini kullandı.

"GEÇEN SENEYE BAKILDIĞINDA BU SENE MUTLAKA DAHA KALİTELİ KADROMUZ VAR"

Felipe Melo son olarak takımın transferlerle daha da güçlü hale geldiğini ifade ederek, "Buraya döndüğüm zaman, zaten takip ediyordum ama bir kere daha görme fırsatım oldu, çok kaliteli futbolcuları transfer etmişiz. Gerçekten çok yüksek seviyelerde, çok iyi kulüplerde oynamış futbolcular katıldı aramıza. O yüzden geçen seneye bakıldığında bu sene mutlaka daha kaliteli kadromuz var. Tabii çok kaliteli kadronuz olabilir ama o arkadaşlık ortamını, o aile ortamını içeride sağlayamazsanız başarı gelmeyebilir. Ama benim bu konu ile ilgili en ufak bir şüphem yok. Çünkü biz geçen yıl bu ortamı sağlamıştık. Bu yıl da aynı şekilde, herkes eşit olduğunu biliyor, kimse kimseden fazla değil. Herkes birbirine yardım ediyor, yerlisi yabancısı herkes birbiriyle arkadaş; bir takım ortamı, bir aile ortamı var ve bu ortam bize bu sene mutlaka önemli başarılar getirecektir. Burada tanrıya teşekkür etmek istiyorum çünkü geçen sene çok şükrettim böyle bir takıma beni kazandırdığı için. Bu sene de gerçekten takımdan ayrı kaldığım süre boyunca hep dua ettim ve tek amacım Galatasaray'a kavuşmaktı. O yüzden bir kere daha şükrediyorum burada olduğum için" dedi. - İSTANBUL