Feldkamp: "Tur atlamayı düşünmezsek Leverkusen'e gelmezdik"

Galatasaray Antrönörü Karl Heinz Feldkamp, Almanya'da turu geçeçeğinden emin olarak, Leverkusen takımının da İstanbul'da gol atamadığını hatırlatarak, iyi bir oyun çıkaracaklarını söyledi.

Feldkamp:

Galatasaray Antrönörü Karl Heinz Feldkamp, Almanya'da turu geçeçeğinden emin olarak, Leverkusen takımının da İstanbul'da gol atamadığını hatırlatarak, iyi bir oyun çıkaracaklarını söyledi.

Feldkamp, "Gol bulamamamıza ve fozisyonları değerlendiremediğimize üzülüyoruz. İstanbul'da ürettiğimiz gol pozisyonlarını burada üteritrsek, orada atamadığımız golleri Leverkusen'de atarız" dedi.

Sağlıklı olan her futbolcunun ekipte oluduğunu ve 22 kişilik bir ekiple geldiğini bildiren Feldkamp, "Uğur'un yerini doldurmak gerekiyor, takımın büyük bir kısmını değiştirme taraftarı değilim" diye konuştu.

Galatasaray Antrenörü Karl Heinz Feldkamp, Almanya'da ıÜüyarın Bayer Leverkusen ekibi ile yapacakları UEFA kupası karşılaşması öncesi bir basın toplantısı düzenledi.

Feldkamp, toplantıda yaptığı konuşmada, Almanya'daki Türk vatandaşların Galatasaray'a destek vereceklerine inandığını söyledi. Feldkamp, İstanbul'da oynan ilk maçta Galatasaray'ın oyununu herkesin beğenisini kazandığını, ancak Leverkusen takımının da hiçbir zaman küçümsenmeyeceğini hatırlattı.

Feldkamp, bu sahada eskiden futbol oynadığını hatırlatarak, Leverkusen'in Hamburg takımından sonra en iyi defansa sahip olduğunu söyledi. Feldkamp, Bay Arena'da bir gol atarak turu geçeceklerine inandığını söyledi.

Turu geçeçeğinden çok emin olan Feldkamp, Leverkusen takımının da İstanbul'da gol atamadığını hatırlatarak burada iyi bir oyun çıkaracaklarını söyledi. Feldkamp, Bayer Leverkusen kalecisi Adler'in yarın ilk 11'de oynamasını arzu ettiğini ve Uğur'un sakatlığından dolayı takımda bir değişikliğini de olabileceğini kaydetti.

Basın mensuplarının sorduğu "Leverkusen zorlu bir ceviz, bu cevizi kırabileceğinizi düşünebiliyor musunuz ? sorusuna karşılık¸ Feldkamp, "Bu cevizi kıracağız, kırmayı inanmasaydık buraya gelmezdik" dedi.

Adler üzerine yorum yapan Feldkamp, ihtimaller üzerine yorum yapmamak gerektiğini, Adler'in güzel bir kaleci olduğunu ve oynamasını her zaman istediğini söyledi.

Feldkamp, şöyle dedi: "Taraftarımızın desteği bizler için çok önemli, Almanya ve Türkiye'de her zaman bunu görüyoruz. Saha dışında da bu desteği görüyoruz. Taraftarımızın o desteğini hak etmek için saha içinde de birşeyler yapmamıza inanıyorum."

Kaynak: CHA