Feldkamp: "İstediğimizi Aldık"

Feldkamp: "İstediğimizi Aldık"

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, Galatasaray'ın Çok Zor 3 Deplasman Maçını Geride Bıraktığını ve Gaziantepspor Deplasmanından İstediğini Aldığını Söyledi.

Feldkamp:

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, Galatasaray'ın çok zor 3 deplasman maçını geride bıraktığını ve Gaziantepspor deplasmanından istediğini aldığını söyledi.

Fedkamp, şunları kaydetti:

''Aslında istediğimiz aldığımızı söyleyebilirim. Benim açımdan bu kadar. Puanı zor elde ediyorsunuz. Bu nedenle bu skor iyidir. Oyunu ilk yarıda yönlendiremedik. Gaziantepspor bir ara skoru 2-0 bile yapabilirdi. Gaziantepspor bu oyununu ilerleyen haftalara taşıyabilirse buradan hiçbir takım puan alamaz. Hakemler hakkında ise birşey konuşmuyorum, değerlendirme yapmıyorum."

Gaziantepspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal ise 1-1 berabere sona eren Galatasaray maçı sonrasında hakem Yunus Yıldırım'ı eleştirerek, "Skora, takımın rengine göre maç yönetilmez. Bir takımın emekleri böyle hiçe sayılmaz. Bu skoru biz haketmedik" dedi.

Mesut Bakkal, karşılaşma sonrasında yaptığı değerlendirmede, oyuncularının lig lideri Galatasaray karşısında maçın başından sonuna dek üstün bir mücadele sergilediğini, maç içinde gelişen birtakım nedenlerden dolayı karşılaşmayı 1-1 berabere bitirmek zorunda kaldıklarını söyledi.

Galatasaray'da uzun yıllar futbol oynadıktan sonra Gaziantepspor'a transfer olan Ergün Penbe ise Galatasaray'dan sonra ilk kez bir Anadolu kulübünde eski takımına karşı oynadığını ve bunun zorluğunu yaşadığını söyledi.

Böyle bir maçı yaşadıktan sonra Anadolu takımında futbolcu olmanın zorluğunu şimdi daha iyi gördüğünü ifade eden Penbe, şunları kaydetti:

"10 yıl Galatasaray'da oynadıktan sonra ilk kez bir Anadolu kulübünde eski takımıma karşı oynamak gerçekten çok zordu. Şimdi bunun zorluğunu daha iyi anladım. 1-0 öne geçtikten sonra ne hikmetse hakemin bütün kararları değişti. 1-0'a kadar hakemi yönetiminden dolayı kutluyorum. Ama ondan sonra bütün kararları değişti. Eski takım arkadaşım Hasan Şaş, hakemin hemen yanında bana ağza alınmayacak hakaretlerde bulundu. Hakem Yunus Yıldırım bunu nasıl es geçti anlamış değilim. Hakem, bu hakaret sözlerini duydu, çıkartıp bir kart bile gösteremedi."

Kaynak: AA