Feldkamp: Eksik Olan Sadece Bir Goldü

Feldkamp: Eksik Olan Sadece Bir Goldü

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldamp, Bayer 04 Leverkusen ile Yaptıkları UEFA Kupası 3. Tur İlk Maçında, Mutlu Olmaları İçin Eksik Olanın, Sadece Bir Gol Olduğunu Söyledi.

Feldkamp: Eksik Olan Sadece Bir Goldü

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldamp, Bayer 04 Leverkusen ile yaptıkları UEFA Kupası 3. tur ilk maçında, mutlu olmaları için eksik olanın, sadece bir gol olduğunu söyledi.

Feldkamp, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, ''Bugün mutlu olmak için bir gol eksikti'' derken, rövanş için kötü bir durumda olmadıklarını da ifade etti.

Bu kadar baskılı, istekli oynayıp, pozisyona da girip galip gelmeyince, verilen emeğe üzüldüğünü anlatan Alman teknik adam, ''Bugün herkes ileride ve geride, defansif ve ofansif özelliklerini gösterdi. Beklenilenden daha fazlasını ortaya koydu. Bu maç benim için bu kadardı, bundan sonra Konyaspor maçını düşüneceğiz. Eğer boks yapsaydık, bugün net olarak galip gelmiştik. Eğer tur atlarsak, Bayer 04 Leverkusen'den daha iyi takım olduğumuzu söyleyebilirim'' diye konuştu.

Feldkamp, ''Lincoln, saha zemini nedeniyle mi ilk 11'de oynatılmadı?'' sorusunu, ''Bu havada Lincoln'ü hiç oyuna sokmayabilirdik. Onu oyuna sokmamın nedeni, rakibin ofansif bir oyuncusunun üzerimize gelmesi içindi'' diye yanıtladı.

Lincoln'ün oyuna girmek istemediğinin belirtilmesi üzerine Karl Heinz Feldkamp, ''Kendisi daha hazır değildi, acele etme diye de işaret ettim. Biraz daha ağırdan alıp, daha sonra girmesini istedim. Sakatlık olabilirdi, bu ağır sahada 10 kişiyle bitirmek istemedim'' ifadesini kullandı.

Feldkamp, Nonda'nın sakatlığı nedeniyle ilk 11'de oynamadığını da dile getirerek, ''İki idmanla bugüne geldik. Ayhan, kaç aydan sonra ilk defa 11'de ve uzun süre de oynadı. Nonda da aynı. Bunlar kolay hazmedilemeyecek şeyler'' dedi.

Galatasaray Futbol A.Ş Genel Müdürü Adnan Sezgin ise UEFA Kupası'nda, Bayer 04 Leverkusen karşısında şanssız bir maç çıkarttıklarını söyledi.

Adnan Sezgin, takımın sergilediği futboldan fazlasıyla memnun olduklarını belirterek, ''Öyle bir maç düşünün ki rakibimiz 2 korner kullandı, kalecimiz Orkun yere yatmadı bile. Takım olarak çok iyiydik, ama bugün şanssızlığımız fazlaydı. Gol bulamadık, ancak turu Almanya'da geçeceğimize inanıyorum'' dedi.

Galatasaraylı yönetici Fatih Gökşen de karşılaşmayla ilgili görüşlerini açıklarken, iyi oynadıklarını, ancak bu oyunu skora yansıtamadıklarını kaydetti.

Kaynak: AA