Feldkamp: 'Daha Farklı Kazanmamız Gerekirdi'

Feldkamp: 'Daha Farklı Kazanmamız Gerekirdi'

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, 3-2 Kazandıkları Gençlerbirliği Karşılaşmasında Skorun Daha Farklı Olması Gerektiğini Söyledi.

Feldkamp: 'Daha Farklı Kazanmamız Gerekirdi'

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, 3-2 kazandıkları Gençlerbirliği karşılaşmasında skorun daha farklı olması gerektiğini söyledi.

Feldkamp, oyunun başında hiç beklemedikleri bir gol yediklerini ifade ederek, ''Moral olarak etkilendik ama kısa sürede toparlanmayı bildik. Oyundaki hakimiyetimiz göz önüne alırsak, daha farklı kazanmamız gerekirdi'' dedi.

Karşılaşmaya ilk 11'de başlayan Serkan'ın performansını da öven Alman çalıştırıcı, ''Bu sezon ilk 11'de sahaya çıktığı ilk maçında süper bir oyun ortaya koydu. Böyle çok iyi forvetlerimin olması beni sevindiriyor'' diye konuştu.

Helsingborg karşılaşmasında oyundan çıkarılmasına tepki gösteren Sabri'nin bugün kadroya alınmamasıyla ilgili bir soru üzerine Feldkamp, ''Sabri'nin kadroda olmamasını ceza olarak görmemek lazım. Bugün Uğur oynayabilecek durumdaydı ve en iyi olduğunu düşündüğüm kadroyu sahaya çıkarttım. Ricam, galibiyetin mutluluğunu yaşayıp bunları konuşmamak'' ifadesini kullandı.

Ayrıca, 2 haftalık milli maç arası olduğunu ifade eden Feldkamp, yarın Almanya'ya gideceğini ve hafta sonuna kadar kalacağını sözlerine ekledi.

Gençlerbirliği Teknik Direkrtörü Bülent Korkmaz, takımının Galatasaray karşısında ikinci yarı sergilediği futboldan memnun olduğunu söyledi.

Golü erken bulmalarının ardından takımın geriye çok çekildiğini kaydeden Korkmaz, ''Bu durumda Galatasaray'ın gol bulması normal. İlk yarı istediğim gibi oynamadılar ama ikinci yarı daha iyi oynadık. İkinci yarıdan memnunum. Artık önümüze bakacağız'' dedi.

Sezon başından itibaren Gençlerbirliği'ndeki sıkıntının sorulması üzerine, ''Maç kazanmamız lazım. Kazanırsak kendimize olan güvenimiz gelecek'' ifadesini kullanan Bülent Korkmaz, ''Oyuncularım kendi futbolcu kişiliklerini ortaya koydukları zaman daha iyi olacaklarını düşünüyorum. Biraz uzun zaman lazım. Milli takım arasında her şeyi halledeceğiz ve önümüzdeki maçları kazanmaya başlayacağız'' şeklinde konuştu.

Ayrıca Gençlerbirliği oyuncusu Sedat ise açıklamasında, ''Biz de durumumuzdan utanıyoruz ve bunun sorumlusu bizleriz. Bir galibiyet serisine ihtiyacımız var'' dedi.

Kaynak: AA