Feldkamp: 'Avrupa Kupası Maçlarını Tv'den İzlemek İstemiyorum'

Feldkamp: 'Avrupa Kupası Maçlarını Tv'den İzlemek İstemiyorum'

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, Avrupa Kupası Maçlarının Kulüplere Büyük Kazançlar Sağladığını İfade Ederek, 'Bu Maçları Televizyondan İzlemek İstemiyorum' Dedi.

Feldkamp: 'Avrupa Kupası Maçlarını Tv'den İzlemek İstemiyorum'

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, Avrupa kupası maçlarının kulüplere büyük kazançlar sağladığını ifade ederek, ''Bu maçları televizyondan izlemek istemiyorum'' dedi.

Feldkamp, FC Sion Teknik Direktörü Alberto Bigon'un ''Galatasaray'ın favori olduğu'' biçimindeki açıklamalarını değerlendirerek, ''İyi bir hocaymış. İyi bir hocanın yapması gereken bir açıklamayı yapmış. Turu geçme şansınız varsa, o şansı değerlendirmeniz gerekir. Avrupa kupasında mücadele etmek yalnızca sportif değil, ekonomik kazanç da sağlar. Benim tercihim Avrupa kupası maçlarını televizyondan izlemek değil, sahada oynamaktır'' diye konuştu.

Feldkamp, FC Sion ile yapacakları maçlarda favori olduklarını kanıtlamak zorunda olduklarını söyledi.

Alman çalıştırıcı, ''Biri sizi favori olarak gösteriyorsa, biz de o gücümüzü yarın sahada kanıtlamalıyız. Bunun bir rövanşı da var, İstanbul'a geldiklerinde biz de onları favori gösteririz. Böylece 1-1'lik bir favori gösterme durumu olur'' dedi.

''FC Sion maç öncesinde 6-0 kazanmak sizi rahatsız ediyor mu?'' biçimindeki bir soru üzerine Feldkamp, ''Eğer 2-0 yitirseydik, bu beni rahatsız ederdi. O maçta 6'nın üstünde 8 gol atsaydık, aynı düşüncede olurduk'' diye konuştu.

Feldkamp, FC Sion karşılaşmasının hemen ardından bir lig maçı yapacaklarını, bu nedenle yarınki karşılaşmada kimi oyuncularını dinlendirebileceğini söyledi.

Okan'ın dün antrenmanda sakatlandığını hatırlatan Feldkamp, ''Onun dışında çok iyi durumda olduklarını düşündüğüm 20 oyuncum var. Yarınki maçtan 3 gün sonra bir lig maçı var. Bunu gözönünde bulunduracağım, kimi oyuncuları dinlendirme yoluna gidebilirim'' dedi.

Feldkamp, kimi oyuncularla ilgili yapılan transfer spekülasyonlarından da rahatsız olduğunu dile getirdi.

Transfer döneminin kapandığını vurgulayan Alman teknik adam, şöyle konuştu:

''Yeni oyuncu alamayız ama oyuncular da gidemez. Hasan gibi, Ümit gibi oyuncuların gitmek istediklerini yazıyorsunuz, bunun mümkün olmadığını söylüyorum. Ocak ayına dek kimse gidemez. Ben bile memnun olmayıp, gitmek istesem gidemem. Yönetim kuruluyla transferle ilgili hiç konuşma yapmıyoruz. Önümüzdeki dönemde bu konuyla ilgili açıklamalar olursa bana söyleyin. Şu an elimde olan futbolcularla yeni transfer dönemine dek yapılabileceğin en iyisini yapmak istiyorum.''

Kaynak: AA