Fekal'de Çanakkale Şehitleri Anıldı
Haberler » Yerel » Fekal'de Çanakkale Şehitleri Anıldı - Haberler

Fekal'de Çanakkale Şehitleri Anıldı

Balıkesir Fatma Emin Kutvar Anadolu Lisesi tiyatro topluluğu tarafından 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100. yıl dönümü nedeniyle sahnelenen "Geleceğini Biliyordum" adlı oyun büyük beğeni topladı.

Fekal'de Çanakkale Şehitleri Anıldı

Fatma Emin Kutvar Anadolu Lisesi tiyatro topluluğu tarafından 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 100. yıl dönümü nedeniyle sahnelenen "Geleceğini Biliyordum" adlı oyun büyük beğeni topladı.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 100. yıl dönümü nedeniyle Balıkesir Fatma Emin Kutvar Anadolu Lisesi (FEKAL) tiyatro topluluğu tarafından düzenlenen etkinlik herkesten izleyicilerden tam not aldı. "Geleceğini Biliyordum" adlı oyunda öğrencilerin ortaya koyduğu performans kadar hazırlanan dekorda dikkatlerden kaçmadı. Etkinlik FEKAL Müdürü Yakup Dönmez'in konuşmasıyla başladı. Dönmez 100 yıl önce, yüz binlerce vatan evladının, bu vatanın bedelini ödemek için Çanakkale'ye gittiğini hatırlatarak "Amacımız geçmişteki savaşların zaferleriyle mutlu olmak değil, eğer amaç vatan savunmasıysa, eğer amaç hürriyet davası ise, bir ölüm kalım mücadelesi ise buna savaş diyemezsiniz. Bunu anlatmak boynumuzun borcudur. Çünkü vatan dediğimiz bu toprak, diyeti ağır bedelle ödenmiş bir topraktır" dedi. Okul müdürü Dönmez'in konuşmasının ardından etkinlik Çanakkale Zaferi'ni anlatan sunumun izlenmesiyle devam etti. Etkinliğin finalinde ise öğrenciler tarafından oynanan "Geleceğini Biliyordum" isimli oyun büyük beğeni topladı. FEKAL tarafından hazırlanan oyuna Vali Mustafa Yaman, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Birol Şahin, Garnizon ve Okullar Komutanı Tuğgeneral Lokman Ali Yılmaz, Bakım Okulu ve Eğitim Merkez Komutanı Tuğgeneral Metin Tokel, 9. Ana Jet Üssü Komutanı Tuğgeneral İshak Dayıoğlu, BAÜ Rektörü Prof.Dr Kerim Özdemir, Emniyet Müdürü Feridun Boz ve çok sayıda davetli katıldı. - BALIKESİR

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler

Yerel

Son Dakika Haberleri