FEDERİCA MOGHERİNİ HABERLERİ

FEDERİCA MOGHERİNİ HABERLERİ

Federica Mogherini haber, Federica Mogherini son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Federica Mogherini 18.9.2018
Çavuşoğlu, Alman Mevkidaşı Maas'la Görüştü
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'yla da İdlib mutabakatına ilişkin bir telefon görüşmesi gerçekleştiren Çavuşoğlu, ayrıca Fransız mevkidaşı Jean-Yves Le Drian ve AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ile de görüşmüştü.
Federica Mogherini 18.9.2018
Çavuşoğlu, Fransız Mevkidaşı Le Drian'la Görüştü
Kaynaklar, Çavuşoğlu'nun ayrıca Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ile de bir telefon görüşmesi yaptığını belirtti.
Federica Mogherini 18.9.2018
Bakan Çavuşoğlu AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Mogherini ile Görüştü
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi ve AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Federica Mogherini ile görüştü.
Federica Mogherini: Referandumdaki Oylar AB İçin Anahtar'Federica Mogherini 13.9.2018
Federica Mogherini 13.9.2018
Referandumdaki Oylar AB İçin Anahtar"
AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Makedonya'da isim değişikliğine ilişkin olarak 30 Eylül'de düzenlenecek referandumda kullanılacak oyların Avrupa Birliği (AB) için anahtar olduğunu söyledi.
Federica Mogherini 10.9.2018
5 Avrupa Ülkesinden İsrail'e "Han El-Ahmer" Çağrısı
AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini de geçen hafta cuma günü İsrail'e Doğu Kudüs'ün kırsalında bulunan Filistinli Bedevilerin yaşadığı Han el-Ahmer'de yıkımların başlatılması kararını gözden geçirmesi için çağrıda bulunmuştu.
Federica Mogherini 7.9.2018
AB'den İsrail'e Han El-Ahmer Çağrısı
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, İsrail'e Doğu Kudüs'ün kırsalında bulunan Filistinli bedevilerin yaşadığı Han el-Ahmer'de yıkımların başlatılması kararını gözden geçirmesi için çağrıda bulundu.
Federica Mogherini 7.9.2018
Belgrad-Priştine Diyalog Sürecinde Zorluklar Sürüyor"
AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Belgrad-Priştine diyalog sürecinde zorlukların sürdüğünü belirtti.
Federica Mogherini 7.9.2018
Sırbistan ve Kosova Cumhurbaşkanları Görüşmeyecek
Sırbistan Hükümeti Kosova Ofisi Direktörü Marko Djuric, yaptığı açıklamada, Brüksel'de AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ile görüşen Vucic'in, Haşim Thaçi ile görüşmesini iptal ettiğini söyledi.
Federica Mogherini 7.9.2018
Sırp Liderden "Kosova Talimatı"
Bugün Avrupa Birliği (AB) arabuluculuğunda devam eden diyalog süreci kapsamında Brüksel'de düzenlenecek görüşmelere katılacak Vucic, burada AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini görüşecek.
Federica Mogherini 5.9.2018
AP'den Kosova-Sırbistan Diyalog Sürecine Tam Destek
AP Sırbistan Raportörü David McAllister ve Kosova Raportörü Igor Soltes, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ile AB arabuluculuğunda devam eden Kosova-Sırbistan arasındaki diyalog süreci hakkında görüştükten sonra konuya ilişkin yazılı açıklama yaptı.
Federica Mogherini: Avrupa Birliği Yine ŞaşırtmadıFederica Mogherini 5.9.2018
Federica Mogherini 5.9.2018
Avrupa Birliğinden İsrail'in Irkçı Ulus Devlet Yasası'na Destek
Avrupa Birliği Dışişleri Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, İsrail’in ırkçı Ulus Devlet Yasası’nı şikayet eden İsrailli Arap milletvekillerinin teklifini reddetti.
Federica Mogherini 4.9.2018
AB'den İdlib İçin Uyarı
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, İdlib'e olası bir askeri saldırının milyonlarca sivilin hayatını riske atarak, yeni bir insani faciaya yol açacağı uyarısında bulundu.
Federica Mogherini 4.9.2018
Odeh, AB'den İsrail'i Kınamasını İstedi
Filistin asıllı İsrail Parlamentosu Milletvekili Ayman Odeh, Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ile "Yahudi ulus devlet yasasını" görüştü.
Federica Mogherini: AB Büyükelçiler KonferansıFederica Mogherini 3.9.2018
Federica Mogherini 1.9.2018
Eylül 2018 Dünya Gündemi
AB Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Kosova Cumhurbaşkanı Haşim Thaçi ve Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic ile Brüksel'de bir araya gelecek.
Federica Mogherini 31.8.2018
AB Gayriresmi Dışişleri Bakanları Toplantısı Sona Erdi - Viyana
Avrupa Birliği (AB) Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Suriye'nin İdlib bölgesine yapılacak olası bir askeri müdahaleye ilişkin, "İdlib'e yapılacak askeri bir harekatın insani felakete yol açacağını düşünüyoruz.
Federica Mogherini 31.8.2018
AB Gayriresmi Dışişleri Bakanları Toplantısı Sona Erdi
Avrupa Birliği (AB) Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Suriye'nin İdlib bölgesine yapılacak olası bir askeri müdahaleye ilişkin, "İdlib'e yapılacak askeri bir harekatın insani felakete yol açacağını düşünüyoruz.
Federica Mogherini 30.8.2018
Avusturya'da AB Gayriresmi Dışişleri Bakanları Toplantısı Başladı
Toplantı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan AB Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, iki gün sürecek görüşmeler çerçevesinde İsrail-Filistin sorunu başta olmak üzere Suriye'de yaşanan insani dram ve ABD-AB ilişkilerinin ele alınacağını belirtti.
Federica Mogherini 28.8.2018
Bakan Çavuşoğlu Viyana'ya Gidiyor
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi/Komisyon Başkan Yardımcısı Federica Mogherini ve AB Dönem Başkanı Avusturya Federal Cumhuriyeti Avrupa, Entegrasyon ve Dışişleri Bakanı Karin Kneissl'ın davetine icabetle, Viyana'da 30-31 Ağustos'ta AB üyesi ve adayı ülkelerin Dışişleri Bakanlarının katılımlarıyla düzenlenecek gayriresmi nitelikteki toplantıya katılacak.
Federica Mogherini 28.8.2018
Bakan Çavuşoğlu, AB Dışişleri Bakanları Toplantısı'na Katılacak
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, 30-31 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek toplantıya AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ve AB Dönem Başkanı Avusturya Dışişleri Bakanı Karin Kneissl de katılacak.
Federica Mogherini 28.8.2018
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Viyana'daki "Gymnich Toplantıları"Na Katılacak
DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi/Komisyon Başkan Yardımcısı Federica Mogherini ve AB Dönem Başkanı Avusturya Federal Cumhuriyeti Avrupa, Entegrasyon ve Dışişleri Bakanı Karin Kneissl'ın davetlerine icabetle, Viyana'da 30-31 Ağustos...
Federica Mogherini 27.8.2018
Unıfıl Birliklerinin Bütçesi ve Misyonunda Değişiklik Yok'
Avrupa Birliği (AB) Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Lübnan'ın güneyindeki Birleşmiş Milletler Geçici Görev Gücü'ne (UNIFIL) bağlı birliklerin görevinde, sayısında ve bütçesinde değişiklik yapılmayacağını belirtti.
Federica Mogherini 23.8.2018
AB'den İran'a 18 Milyon Avroluk Destek
AB Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini yaptığı açıklamada, "İran nükleer anlaşması sonucunda AB-İran ilişkilerinin yenilenmesinden bu yana birçok sektörde iş birliğimiz arttı.
Federica Mogherini 11.8.2018
Trump'ın İran Yaptırımları Mantık Dışı"
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini'nin danışmanı Nathalie Tocci, ABD'nin İran'ı müzakere masasına çekmek için yaptırımlar uygulamasını "mantık dışı girişim" olarak niteledi.
Federica Mogherini 7.8.2018
ABD'nin Yaptırım Kararına Karşı AB, İran ile Ticareti Teşvik Ediyor
AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, AB'nin İran ile ticaretin artırılmasını teşvik ettiğini bildirdi.
Federica Mogherini 5.8.2018
AB'den Hudeyde Uyarısı
AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ve AB Komisyonunun İnsani Yardım ve Kriz Yönetiminden sorumlu üyesi Christos Stylianides'in ortak yazılı açıklamasında, "Hudeyde şehrinde art arda gelen hava saldırıları onlarca hayat kaybına ve birçok kişinin yaralanmasına neden oluyor.
Federica Mogherini 3.8.2018
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun Singapur'daki Diplomasi Trafiği
Temasları kapsamında Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ile de görüşen Çavuşoğlu, Gümrük Birliği Anlaşması'nın gözden geçirilmesi, düzensiz göçle mücadele ve vize serbestisi başlıklarının yanı sıra Suriye ve İran dahil bölgesel konuları konuştuklarını belirtti.
Federica Mogherini 3.8.2018
Gündem / 3 Ağustos 2018
(Ankara/10.00) DÜNYA-DİPLOMASİ 1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 51. ASEAN Dışişleri Bakanları Toplantısı kapsamında AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Federica Mogherini'nin yanı sıra bazı ikili görüşmelerde bulunacak.
Federica Mogherini 3.8.2018
Gündem Özeti / 3 Ağustos 2018
(Ankara/10.00) DÜNYA-DİPLOMASİ 1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 51. ASEAN Dışişleri Bakanları Toplantısı kapsamında ABD'li mevkidaşı Mike Pompeo ve AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Federica Mogherini'nin yanı sıra bazı ikili görüşmelerde bulunacak.
Federica Mogherini 27.7.2018
AB Morolara Yönelik Özerklik Yasasından Memnun
AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini'nin ofisinden yapılan yazılı açıklamada, "Bangsamoro Organik Yasası'nın mecliste kabul edilmesinin ardından Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte tarafından imzalanması, yıllardır çatışma içinde olan Filipin halkına barış ve istikrar sağlamak için bir imkan sunacak.
Federica Mogherini 21.7.2018
Sırbistan ve Kosova Arasında "Bakan Ziyareti" Gerginliği
Gözaltı olayının ardından duraksama dönemine giren diyalog sürecinin, geçen haftalarda AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini'nin, Brüksel'de, Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic ve Kosova Cumhurbaşkanı Hashim Thaçi ile görüşmesi neticesinde "barışçıl" yollarla devam ettirilmesi kararı alındı.
Federica Mogherini: Han El-Ahmer'de İsrail ProtestosuFederica Mogherini 18.7.2018
Şu an buradasınız: Federica Mogherini Haberleri | Federica Mogherini Kimdir - Haberler - Sayfa 9 - Federica Mogherini haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Federica Mogherini kimdir, hayatı ve biyografisi. AB'den Türkiye'ye İdlib Teşekkürü - New.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 11.7.2020 21:52:02. #1.14#
title